BC Staldservice ApS
CVR 43 86 44 83 · Kjellerup · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BC Staldservice ApS har CVR-nummer 43864483. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Brogade 28, 8620 Kjellerup. Stiftet: 20. februar 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 134.218 kr., årets resultat 78.295 kr., egenkapital 392.167 kr., aktiver i alt 769.241 kr. Soliditetsgraden på 51,0 % er højere end hos 69 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 78.295 kr. er højere end hos 55 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 68 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BC Staldservice ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Brogade 28, 8620 Kjellerup
- Kommune
- SILKEBORG
- Telefon
- 40322743
- Stiftet
- 20 Feb 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og industri samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43864483 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Brogade 28, 8620 Kjellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,0%
▼ 52,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,86
▲ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
51,0%
▲ 23,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-75,4%
▼ 75,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 134.218 | 421.285 | 103.500 |
| Resultat før skat | 102.233 | 408.035 | 103.499 |
| Årets resultat | 78.295 | 317.986 | 79.886 |
| Egenkapital | 392.167 | 437.872 | 119.886 |
| Aktiver i alt | 769.241 | 1.611.103 | 886.941 |
| Omsætningsaktiver | 655.291 | 1.465.353 | 886.941 |
| Kortfristet gæld | 353.208 | 1.083.379 | 767.055 |
| Gæld i alt | 371.681 | 1.167.401 | 767.055 |
| Soliditetsgrad | 51% | 27.2% | 13.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Keld Christensen Siden 20 Feb 202350% Ejer
-
Vibebro Holding ApS Siden 20 Feb 202350% Ejer
Ledelse
2-
Keld Christensen Siden 20 Feb 2023Direktør
-
Jørgen Nørgaard Brødløs Siden 20 Feb 2023Direktør
Produktionsenheder
1BC Staldservice ApS
P-nr. 1029046286
Brogade 28, 8620 Kjellerup
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 381.535 DKK | 83.930 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 107.225 DKK | 23.584 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BC Staldservice ApS (CVR 43864483)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførelse, industri, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.