Bedre Gulve ApS
CVR 42 66 51 85 · Stenløse · Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Bedre Gulve ApS har CVR-nummer 42665185. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning (branchekode 433300). Adresse: Frydensbergvej 23, 3660 Stenløse. Stiftet: 7. september 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 3.150.065 kr., årets resultat 389.338 kr., egenkapital 60.511 kr., aktiver i alt 1.751.223 kr. Soliditetsgraden på 3,5 % er lavere end hos 84 % af de 641 virksomheder i branchen «Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 389.338 kr. er højere end hos 79 % af de 641 virksomheder i branchen «Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 30 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Bedre Gulve ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning (433300)
- Adresse
- Frydensbergvej 23, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Antal ansatte
- 6
- Stiftet
- 7 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- inden for gulvkonstruktioner og dermed beslægtede aktiviteter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af formanden for bestyrelsen i forening med en direktør, eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-10-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42665185 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- ✓ Kan modtage e-fakturaer
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Websites
- Gættet domæne: bedregulve.dk Hjemmeside https://bedregulve.dk
- https://www.facebook.com/bedregulve Sociale medier
- https://www.instagram.com/bedregulve/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (20. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
643,4%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,01
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,5%
▲ 41,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
425,3%
▲ 425,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
641 virksomheder i «Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.150.065 | 2.423.776 | 2.052.463 | 249.178 |
| Resultat før skat | 504.463 | 97.547 | -693.698 | 130.027 |
| Årets resultat | 389.338 | 74.120 | -543.466 | 100.519 |
| Egenkapital | 60.511 | -328.827 | -402.947 | 140.519 |
| Aktiver i alt | 1.751.223 | 872.476 | 762.402 | 597.452 |
| Omsætningsaktiver | 1.649.068 | 872.476 | 762.402 | 597.452 |
| Kortfristet gæld | 1.626.129 | 1.177.415 | 1.138.041 | 427.425 |
| Gæld i alt | 1.626.129 | 1.177.415 | 1.138.041 | 427.425 |
| Soliditetsgrad | 3.5% | -37.7% | -52.9% | 23.5% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 4 | 5 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
M3S Invest A/S Siden 14 Aug 202650% Ejer
-
Taulund Holding ApS Siden 30 Sep 202233,33% Ejer
Ledelse
3-
Søren Sandvig Siden 9 Oct 2023Formand
-
Henrik Skovbjerg Taulund Siden 9 Nov 2022Adm. dir.
-
Henrik Skovbjerg Taulund Siden 9 Oct 2023Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Bedre Gulve ApS
P-nr. 1027518687
Frydensbergvej 23, 3660 Stenløse
Udførelse af gulvbelægninger og vægbeklædning (433300)
👥 6 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | -5.873 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SSA KONCEPT ApS (CVR 27160689)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver gulvkonstruktioner, gulvbelægninger, vægbeklædning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.