BELMAFLEX A/S
CVR 25 64 53 16 · Farum · Anden finansiel formidling i.a.n. · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BELMAFLEX A/S har CVR-nummer 25645316. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990). Adresse: Fyrrevænget 5, 3520 Farum. Stiftet: 27. september 2000. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 1.344.764 kr., årets resultat 11.999.225 kr., egenkapital 40.841.648 kr., aktiver i alt 43.098.719 kr. Soliditetsgraden på 94,8 % er lavere end hos 51 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 11.999.225 kr. er højere end hos 98 % af de 20.981 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 14 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BELMAFLEX A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Fyrrevænget 5, 3520 Farum
- Kommune
- FURESØ
- Antal ansatte
-
3
2000 2018
- Stiftet
- 27 Sep 2000
- Selskabskapital
- 3.000.000 DKK
- Formål
- handel, fabrikation samt investering
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren og 1 bestyrelsesmedlem i forening eller af 2 bestyrelsesmedlemmer i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-01-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK25645316 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fyrrevænget 5, 3520 Farum
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
29,4%
▲ 4,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,79
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,8%
▲ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
27,7%
▲ 27,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20981 virksomheder i «Anden finansiel formidling i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.344.764 | 1.184.162 | 1.291.214 | 1.283.469 | 1.121.625 |
| Resultat før skat | 11.870.363 | 9.292.642 | 13.009.459 | 10.455.437 | 7.884.955 |
| Årets resultat | 11.999.225 | 9.397.488 | 13.068.459 | 10.475.437 | 7.915.955 |
| Egenkapital | 40.841.648 | 37.603.564 | 38.700.945 | 30.282.176 | 28.285.206 |
| Aktiver i alt | 43.098.719 | 39.832.876 | 41.071.151 | 31.514.779 | 29.138.950 |
| Omsætningsaktiver | 1.785.746 | 2.327.615 | 2.301.143 | 949.877 | 3.744.890 |
| Kortfristet gæld | 2.257.071 | 2.229.312 | 2.370.206 | 1.232.603 | 752.353 |
| Gæld i alt | 2.257.071 | 2.229.312 | 2.370.206 | 1.232.603 | 853.744 |
| Soliditetsgrad | 94.8% | 94.4% | 94.2% | 96.1% | 97.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MOU HOLDING ApS Siden 11 Aug 2023100% Ejer
Ledelse
4-
Henrik Mou Siden 14 Jan 2005Bestyrelsesmedlem
-
Christian Mou Siden 27 Sep 2000Bestyrelsesmedlem
-
Christian Mou Siden 1 Jan 2018Adm. dir.
-
Jacob van der Star Mou Siden 31 Jan 2011Formand
Produktionsenheder
1BELMAFLEX A/S
P-nr. 1007941095
Fyrrevænget 5, 3520 Farum
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MOU HOLDING ApS (CVR 58734810)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fabrikation.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.