Benjamin Tarp ApS
CVR 42 72 82 84 · Kirke Hyllinge · Fotografiske aktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Benjamin Tarp ApS har CVR-nummer 42728284. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fotografiske aktiviteter (branchekode 742000). Adresse: Gershøjvej 4, 4070 Kirke Hyllinge. Stiftet: 3. oktober 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -50.231 kr., årets resultat -50.231 kr., egenkapital 55.133 kr., aktiver i alt 74.089 kr. Soliditetsgraden på 74,4 % er højere end hos 80 % af de 392 virksomheder i branchen «Fotografiske aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -50.231 kr. er lavere end hos 77 % af de 392 virksomheder i branchen «Fotografiske aktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Benjamin Tarp ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fotografiske aktiviteter (742000)
- Adresse
- Gershøjvej 4, 4070 Kirke Hyllinge
- Kommune
- LEJRE
- Telefon
- 42501859
- Stiftet
- 3 Oct 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fotografiske aktiviteter, handel samt service i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42728284 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gershøjvej 4, 4070 Kirke Hyllinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-91,1%
▼ 159,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,91
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,4%
▼ 25,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-158,7%
▼ 158,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
392 virksomheder i «Fotografiske aktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -50.231 | 85.600 | — | — | — |
| Resultat før skat | -50.231 | 85.600 | 0 | 0 | 0 |
| Årets resultat | -50.231 | 85.600 | -49.528 | -49.528 | 0 |
| Egenkapital | 55.133 | 125.600 | -30.468 | -30.468 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 74.089 | 125.600 | 44 | 44 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 74.089 | 125.600 | 44 | 44 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 18.956 | — | 30.512 | 30.512 | 0 |
| Gæld i alt | 18.956 | 125.600 | 30.512 | 30.512 | 0 |
| Soliditetsgrad | 74.4% | 100% | -69245.5% | -69245.5% | 100% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Before Sunrise Studio Holding ApS Siden 3 Oct 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Benjamin Tarp Siden 3 Oct 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1Benjamin Tarp ApS
P-nr. 1027595142
Gershøjvej 4, 4070 Kirke Hyllinge
Fotografiske aktiviteter (742000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Before Sunrise Studio Holding ApS (CVR 42719609)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fotografiske.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.