Berg & Larsen Group ApS
CVR 26 99 58 68 · Marstal · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Berg & Larsen Group ApS har CVR-nummer 26995868. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Vinkelstræde 7, 5960 Marstal. Stiftet: 1. januar 2004. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 104.570 kr., årets resultat 2.342.058 kr., egenkapital 8.611.990 kr., aktiver i alt 12.320.248 kr. Soliditetsgraden på 69,9 % er højere end hos 54 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.342.058 kr. er højere end hos 94 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 145 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Berg & Larsen Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Vinkelstræde 7, 5960 Marstal
- Kommune
- ÆRØ
- Telefon
- 72440300
- spares@berg-larsen.com
- Stiftet
- 1 Jan 2004
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- investerings-, konsulent- og rådgivningsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-05-10
- Binavne
- BERG & LARSEN HOLDING ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK26995868 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500CIU3FP48NGCU46
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vinkelstræde 7, 5960 Marstal
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
27,2%
▲ 28,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,29
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
69,9%
▲ 13,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
3.947,3%
▲ 3.947,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 104.570 | 42.728 | -58.975 | 703.551 | 138.448 |
| Resultat før skat | 2.329.835 | -182.214 | 704.460 | 235.299 | -383.495 |
| Årets resultat | 2.342.058 | -60.875 | 704.971 | 133.230 | -368.435 |
| Egenkapital | 8.611.990 | 6.404.932 | 6.465.807 | 5.760.836 | 5.627.606 |
| Aktiver i alt | 12.320.248 | 11.398.022 | 11.632.050 | 10.496.410 | 11.700.126 |
| Omsætningsaktiver | 1.066.418 | 1.508.614 | 1.845.666 | 1.647.329 | 759.395 |
| Kortfristet gæld | 3.708.258 | 4.989.661 | 5.150.380 | 4.705.143 | 5.731.486 |
| Gæld i alt | 3.708.258 | 4.989.661 | 5.150.380 | 4.705.143 | 5.731.486 |
| Soliditetsgrad | 69.9% | 56.2% | 55.6% | 54.9% | 48.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
DEMI Holding ApS Siden 6 Jul 202625% Ejer
-
SORECIO HOLDINGS LTD Siden 6 Jul 202666,67% Ejer
Ledelse
1-
Søren Kristiansen Siden 17 Feb 2004Direktør
Produktionsenheder
1Berg & Larsen Group ApS
P-nr. 1010295013
Vinkelstræde 7, 5960 Marstal
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: DEMI Holding ApS (CVR 37748501)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver rådgivningsvirksomhed, investerings, konsulent.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.