Better Group Holding ApS
CVR 43 93 87 62 · Klampenborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Better Group Holding ApS har CVR-nummer 43938762. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fabritius Alle 8, 2930 Klampenborg. Stiftet: 23. marts 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -31.979 kr., årets resultat 8.879.523 kr., egenkapital 35.723.493 kr., aktiver i alt 37.621.430 kr. Soliditetsgraden på 95,0 % er højere end hos 60 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 8.879.523 kr. er højere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Better Group Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fabritius Alle 8, 2930 Klampenborg
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 23 Mar 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning og an-den investeringsvirksomhed herunder ejerskab i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43938762 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fabritius Alle 8, 2930 Klampenborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
24,9%
▲ 1,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,04
▼ 6,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,0%
▼ 4,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
40,6%
▲ 40,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -31.979 | -43.701 | -18.575 |
| Resultat før skat | 8.879.523 | 6.304.970 | 19.073.480 |
| Årets resultat | 8.879.523 | 6.315.119 | 19.078.035 |
| Egenkapital | 35.723.493 | 26.978.970 | 20.813.851 |
| Aktiver i alt | 37.621.430 | 27.023.382 | 20.853.719 |
| Omsætningsaktiver | 1.982.034 | 323.327 | 2.950 |
| Kortfristet gæld | 1.897.937 | 44.412 | 39.868 |
| Gæld i alt | 1.897.937 | 44.412 | 20.853.719 |
| Soliditetsgrad | 95% | 99.8% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Elöd Rømer-Vagi Siden 23 Mar 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Elöd Rømer-Vagi Siden 23 Mar 2023Adm. dir.
Produktionsenheder
1Better Group Holding ApS
P-nr. 1029155085
Fabritius Alle 8, 2930 Klampenborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 349.194 DKK | 76.802 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 45.320 DKK | 9.966 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Better Group Holding ApS (CVR 43938762)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejerskab, varetage, kapitalselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.