Beyer & Eghave ApS
CVR 43 05 99 04 · København S · Bogføring og revision; skatterådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Beyer & Eghave ApS har CVR-nummer 43059904. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Bogføring og revision; skatterådgivning (branchekode 692000). Adresse: Slusevej 23, 2300 København S. Stiftet: 2. februar 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): omsætning 734.705 kr., bruttofortjeneste 240.094 kr., årets resultat 59.555 kr., egenkapital 58.550 kr., aktiver i alt 145.870 kr. Soliditetsgraden på 40,1 % er lavere end hos 66 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 59.555 kr. er højere end hos 52 % af de 3.113 virksomheder i branchen «Bogføring og revision; skatterådgivning», der har offentliggjort regnskab. Omsætningen faldt 11 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Beyer & Eghave ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
- Adresse
- Slusevej 23, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 26837625
- yrsa@beyereghave.dk
- Hjemmeside
- www.beyereghave.dk
- Stiftet
- 2 Feb 2022
- Selskabskapital
- 20.000 DKK
- Formål
- ekstern bogføring, administration, ejendomsadministration og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-12-11
- Binavne
- Beyer & Eghave - Bogholderi, Ejendomsadministration & HR ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43059904 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Slusevej 23, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.beyereghave.dk Hjemmeside https://www.beyereghave.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (13. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Overskudsgrad
8,1%
▲ 14,1 pp
Årets resultat i % af omsætning
Egenkapitalforrentning
101,7%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,67
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
40,1%
▲ 40,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
219,5%
▲ 219,5 pp
Ændring ift. året før
Vækst i omsætning
-11,2%
▼ 11,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
3113 virksomheder i «Bogføring og revision; skatterådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | 734.705 | 826.964 | 1.130.338 |
| Bruttoresultat | 240.094 | 740.481 | 964.639 |
| Resultat før skat | 76.363 | -63.012 | 11.689 |
| Årets resultat | 59.555 | -49.856 | 8.851 |
| Egenkapital | 58.550 | -1.005 | 48.851 |
| Aktiver i alt | 145.870 | 177.795 | 192.487 |
| Omsætningsaktiver | 145.870 | 177.795 | 192.487 |
| Kortfristet gæld | 87.320 | 178.800 | 143.636 |
| Gæld i alt | 87.320 | 178.800 | 143.636 |
| Soliditetsgrad | 40.1% | -0.6% | 25.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Pink Ladies Holding ApS Siden 2 Feb 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Ann-Marie Yrsa Sønderby Eghave Siden 2 Feb 2022Direktør
Produktionsenheder
1Beyer & Eghave ApS
P-nr. 1028000894
Slusevej 23, 2300 København S
Bogføring og revision; skatterådgivning (692000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Pink Ladies Holding ApS (CVR 43045067)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ekstern, ejendomsadministration, administration.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.