Blue Mountain Holding ApS
CVR 44 46 73 80 · Dragør · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Blue Mountain Holding ApS har CVR-nummer 44467380. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Løkkevej 4, 2791 Dragør. Stiftet: 1. december 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.850 kr., årets resultat 1.785 kr., egenkapital 1.677.791 kr., aktiver i alt 1.682.673 kr. Soliditetsgraden på 99,7 % er højere end hos 85 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.785 kr. er lavere end hos 57 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Blue Mountain Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Løkkevej 4, 2791 Dragør
- Kommune
- DRAGØR
- Stiftet
- 1 Dec 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab samt varetage formueforvaltning, udlejningsvirksomhed og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-12-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44467380 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Løkkevej 4, 2791 Dragør
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,1%
▼ 8,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
32,03
▼ 65,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,7%
▼ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-98,8%
▼ 98,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | -3.850 | -4.750 |
| Resultat før skat | 2.203 | 149.706 |
| Årets resultat | 1.785 | 149.706 |
| Egenkapital | 1.677.791 | 1.676.006 |
| Aktiver i alt | 1.682.673 | 1.677.556 |
| Omsætningsaktiver | 156.373 | 151.256 |
| Kortfristet gæld | 4.882 | 1.550 |
| Gæld i alt | 4.882 | 1.550 |
| Soliditetsgrad | 99.7% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Thomas Niederreuther Siden 1 Dec 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Niederreuther Siden 1 Dec 2023Direktør
Produktionsenheder
1Blue Mountain Holding ApS
P-nr. 1029882688
Løkkevej 4, 2791 Dragør
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -29.693 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Blue Mountain Holding ApS (CVR 44467380)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Fælles Service Center F.M.B.A. Aarhus N
- BTAM Italia di Ivan Marko Benes ApS København K
- Destination Nord FMBA Skagen
- Edvars & Edvars Holding ApS Holbæk
- HOLSTEBRO TAXAS ØKONOMISKE FORENING AF DEN 26.05.2000 Holstebro
- TÅRNBYFORSYNING A/S Kastrup
- FINANSIEL STABILITET København K
- OBZOR BEACH RESORT HOLDING ApS Højbjerg
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver udlejningsvirksomhed, varetage, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.