BM Nordlandsvej ApS
CVR 42 96 09 85 · Lystrup · Forberedende byggepladsarbejder · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BM Nordlandsvej ApS har CVR-nummer 42960985. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Forberedende byggepladsarbejder (branchekode 431200). Adresse: Lyshøjen 8A, st. tv, 8520 Lystrup. Stiftet: 4. januar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 1.000 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 54.000 kr., aktiver i alt 3.136.000 kr. Soliditetsgraden på 1,7 % er lavere end hos 83 % af de 578 virksomheder i branchen «Forberedende byggepladsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 67 % af de 578 virksomheder i branchen «Forberedende byggepladsarbejder», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BM Nordlandsvej ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Forberedende byggepladsarbejder (431200)
- Adresse
- Lyshøjen 8A, st. tv, 8520 Lystrup
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 4 Jan 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- håndtering af entreprisearbejder/byggemodningsarbejder
- Tegningsregel
- Virksomheden forpligtes ved aftaler, som indgås på selskabets vegne af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-01-04
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42960985 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lyshøjen 8A, st. tv, 8520 Lystrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 174,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
1,7%
▼ 0,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
100,0%
▲ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
578 virksomheder i «Forberedende byggepladsarbejder»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.000 | -120.000 | -73.000 | -19.000 |
| Resultat før skat | 1.000 | -120.000 | -99.000 | — |
| Årets resultat | 0 | -94.000 | -77.000 | -15.000 |
| Egenkapital | 54.000 | 54.000 | -52.000 | 25.000 |
| Aktiver i alt | 3.136.000 | 2.160.000 | 1.766.000 | 392.000 |
| Omsætningsaktiver | 3.136.000 | 2.160.000 | 1.766.000 | 392.000 |
| Kortfristet gæld | 3.071.000 | 2.106.000 | 1.818.000 | 367.000 |
| Gæld i alt | 3.082.000 | 2.106.000 | 1.818.000 | 367.000 |
| Soliditetsgrad | 1.7% | 2.5% | -2.9% | 6.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Nordlandsvej Holding ApS Siden 4 Jan 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Anders Horsbøl Siden 16 Sep 2024Direktør
Produktionsenheder
1BM Nordlandsvej ApS
P-nr. 1027879493
Lyshøjen 8A, st. tv, 8520 Lystrup
Forberedende byggepladsarbejder (431200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: 1927 Estate Holding ApS (CVR 31933811)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver byggemodningsarbejder, entreprisearbejder, håndtering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.