BMS HCF ApS
CVR 42 99 28 87 · Nørresundby · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
BMS HCF ApS har CVR-nummer 42992887. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Troldholm 8, 9400 Nørresundby. Stiftet: 20. januar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -18.063 kr., årets resultat -14.638 kr., egenkapital -35.188 kr., aktiver i alt 11.248 kr. Soliditetsgraden på -312,8 % er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -14.638 kr. er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BMS HCF ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Troldholm 8, 9400 Nørresundby
- Kommune
- AALBORG
- Stiftet
- 20 Jan 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapitalandele i datterselskaber og associerede selskaber, at drive investeringsvirksomhed samt anden dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-01-20
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42992887 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Troldholm 8, 9400 Nørresundby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,24
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-312,8%
▼ 174,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
21,4%
▲ 21,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -18.063 | -24.007 | -21.005 | -26.642 |
| Resultat før skat | -18.756 | -24.019 | -20.549 | -30.309 |
| Årets resultat | -14.638 | -18.613 | -15.954 | -25.983 |
| Egenkapital | -35.188 | -20.550 | -1.937 | 14.017 |
| Aktiver i alt | 11.248 | 14.907 | 20.625 | 36.579 |
| Omsætningsaktiver | 11.248 | 14.907 | 20.625 | 36.579 |
| Kortfristet gæld | 46.436 | 35.457 | 22.562 | 22.562 |
| Gæld i alt | 46.436 | 35.457 | 22.562 | 22.562 |
| Soliditetsgrad | -312.8% | -137.9% | -9.4% | 38.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
BMS HEAVY CRANES A/S Siden 20 Jan 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Morten Kammer Siden 20 Jan 2022Direktør
Produktionsenheder
1BMS HCF ApS
P-nr. 1027921104
Troldholm 8, 9400 Nørresundby
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Jens Enggaard Holding ApS (CVR 19585174)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver associerede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.