BN Viborg Holding ApS
CVR 42 69 11 27 · Viborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BN Viborg Holding ApS har CVR-nummer 42691127. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hyacinten 8, 8800 Viborg. Stiftet: 15. september 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): årets resultat 65.004 kr., egenkapital 566.099 kr., aktiver i alt 603.364 kr. Soliditetsgraden på 93,8 % er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 65.004 kr. er højere end hos 53 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BN Viborg Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hyacinten 8, 8800 Viborg
- Kommune
- VIBORG
- Stiftet
- 15 Sep 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde ejerandele i andre selskaber, foretage investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-12-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42691127 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hyacinten 8, 8800 Viborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,5%
▼ 25,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,55
▼ 1,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,8%
▼ 3,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-65,2%
▼ 65,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 65.004 | 186.901 | 188.975 | 85.220 |
| Årets resultat | 65.004 | 186.901 | 188.975 | 85.220 |
| Egenkapital | 566.099 | 501.096 | 314.195 | 125.220 |
| Aktiver i alt | 603.364 | 515.096 | 328.195 | 139.220 |
| Omsætningsaktiver | 10.203 | 17.628 | 28.764 | — |
| Kortfristet gæld | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 |
| Gæld i alt | 14.000 | 14.000 | 14.000 | 14.000 |
| Soliditetsgrad | 93.8% | 97.3% | 95.7% | 89.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Bjarke Nørgaard Siden 15 Sep 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Bjarke Nørgaard Siden 15 Sep 2021Direktør
Produktionsenheder
1BN Viborg Holding ApS
P-nr. 1027548977
Hyacinten 8, 8800 Viborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.136 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.187 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -9.049 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: BN Viborg Holding ApS (CVR 42691127)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.