Bolwerk ApS
CVR 33 87 91 80 · Ikast · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Bolwerk ApS har CVR-nummer 33879180. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Peter Bonnens Vej 17, 7430 Ikast. Stiftet: 19. august 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -58.116 kr., årets resultat 444.855 kr., egenkapital 580.200 kr., aktiver i alt 676.800 kr. Soliditetsgraden på 85,7 % er højere end hos 89 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 444.855 kr. er højere end hos 73 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Bolwerk ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Peter Bonnens Vej 17, 7430 Ikast
- Kommune
- IKAST-BRANDE
- Antal ansatte
-
1
2016 2018
- Stiftet
- 19 Aug 2011
- Selskabskapital
- 20.000 DKK
- Formål
- opførelse og investering i ejendomme
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør i forening med et bestyrelsesmedlem.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-11-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33879180 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Peter Bonnens Vej 17, 7430 Ikast
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
76,7%
▼ 25,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,01
▲ 5,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,7%
▲ 46,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
220,3%
▲ 220,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -58.116 | 58.205 | 631.538 | -137.880 | -263.950 |
| Resultat før skat | -67.569 | 16.370 | 570.420 | -240.238 | -8.173 |
| Årets resultat | 444.855 | 138.894 | 570.420 | -240.238 | -8.173 |
| Egenkapital | 580.200 | 135.345 | -8.671.843 | -9.242.263 | -9.002.025 |
| Aktiver i alt | 676.800 | 343.107 | 88.250 | 35.795 | 149.624 |
| Omsætningsaktiver | 676.800 | 337.216 | 88.250 | 35.795 | 149.624 |
| Kortfristet gæld | 96.600 | 207.762 | 1.492.190 | 2.010.617 | 1.884.830 |
| Gæld i alt | 96.600 | 207.762 | 8.752.190 | 9.270.617 | 9.144.830 |
| Soliditetsgrad | 85.7% | 39.4% | -9826.5% | -25820% | -6016.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
PRO TEX INVEST A/S Siden 4 Jun 2025100% Ejer
Ledelse
4-
Susanne Aaes-Jørgensen Siden 11 Sep 2025Bestyrelsesmedlem
-
Jonas Aaes-Jørgensen Siden 22 Sep 2026Formand
-
Sune Aaes-Jørgensen Siden 22 Sep 2026Direktør
-
Sune Aaes-Jørgensen Siden 22 Sep 2026Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Bolwerk ApS
P-nr. 1017097365
Peter Bonnens Vej 17, 7430 Ikast
Opførelse af bygninger (410000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: PRO TEX INVEST A/S (CVR 12508247)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførelse, ejendomme, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.