BONE'S HOLDING A/S
CVR 32 66 43 50 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BONE'S HOLDING A/S har CVR-nummer 32664350. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Nygade 5, 1., 7400 Herning. Stiftet: 30. december 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -247.000 kr., årets resultat 10.862.000 kr., egenkapital 26.767.000 kr., aktiver i alt 36.110.000 kr. Soliditetsgraden på 74,1 % er lavere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 10.862.000 kr. er højere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BONE'S HOLDING A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Nygade 5, 1., 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 30 Dec 2009
- Selskabskapital
- 642.588 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i Bone's Restauranter A/S, CVR-nr. 19 63 96 06, samt anden virksomhed, der er forbundet dermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den administrerende direktør i forening med et bestyrelsesmedlem, eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-04-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32664350 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nygade 5, 1., 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
40,6%
▲ 41,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,05
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
74,1%
▲ 10,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
18.323,0%
▲ 18.323,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -247.000 | -2.887.550 | -26.000 | -26.000 | -25.193 |
| Resultat før skat | 10.694.000 | -245.921 | -2.672.243 | -3.178.476 | -9.021.000 |
| Årets resultat | 10.862.000 | -59.606 | -2.503.737 | -3.014.517 | -8.865.607 |
| Egenkapital | 26.767.000 | 15.904.975 | 15.964.581 | 18.468.318 | 21.482.834 |
| Aktiver i alt | 36.110.000 | 24.980.245 | 21.496.804 | 23.302.933 | 25.670.151 |
| Omsætningsaktiver | 468.000 | 795.876 | 774.752 | 674.574 | 608.583 |
| Kortfristet gæld | 9.343.000 | 9.075.270 | 5.532.223 | 4.834.615 | 4.187.317 |
| Gæld i alt | 9.343.000 | 9.075.270 | 5.532.223 | 4.834.615 | 4.187.317 |
| Soliditetsgrad | 74.1% | 63.7% | 74.3% | 79.3% | 83.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Casual Dining Group ApS Siden 1 Dec 2025100% Ejer
Ledelse
5-
Morten Strømsted Siden 10 Nov 2016Formand
-
Jan Vinther Laursen Siden 30 Dec 2009Bestyrelsesmedlem
-
Jan Vinther Laursen Siden 28 Apr 2026Adm. dir.
-
Søren Elmann Ingerslev Siden 11 Apr 2018Bestyrelsesmedlem
-
Mikkel Thomsen Hammershøj Siden 7 May 2026Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1BONE'S HOLDING A/S
P-nr. 1015739734
Nygade 5, 1., 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MST FINANCE & CONSULT ApS (CVR 21352071)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- MKA EJENDOMME KOMPLEMENTAR ApS København Ø
- KOMPLEMENTARSELSKABET WE-LO ApS Hillerød
- Justborup ApS København S
- KWO Landinspektørselskab ApS Horsens
- HSA Landinspektørselskab ApS Brædstrup
- PMS Landinspektørselskab ApS Gedved
- PJ SKIVE HOLDING ApS Skive
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bone, cvr, restauranter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.