Bramo-HSI ApS
CVR 40 60 75 28 · Kvistgård · Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Bramo-HSI ApS har CVR-nummer 40607528. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (branchekode 466400). Adresse: Bøgeskovvej 6, 3490 Kvistgård. Stiftet: 24. juni 2019. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 1.548.199 kr., årets resultat 712.398 kr., egenkapital 1.148.755 kr., aktiver i alt 4.978.194 kr. Soliditetsgraden på 23,1 % er lavere end hos 74 % af de 1.833 virksomheder i branchen «Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 712.398 kr. er højere end hos 67 % af de 1.833 virksomheder i branchen «Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 134 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Bramo-HSI ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466400)
- Adresse
- Bøgeskovvej 6, 3490 Kvistgård
- Kommune
- HELSINGØR
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 24 Jun 2019
- Selskabskapital
- 60.000 DKK
- Formål
- handel og industri
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-01-18
- Binavne
- HSI ApS HSI-Teknik ApS HSITeknik ApS Hans Schrøder Industriprodukter ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40607528 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bøgeskovvej 6, 3490 Kvistgård
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
62,0%
▲ 62,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,36
▼ 1,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
23,1%
▲ 11,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
17.809.850,0%
▲ 17.809.850,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1833 virksomheder i «Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.548.199 | 661.371 | 695.438 | 1.142.358 | 817.393 |
| Resultat før skat | 913.327 | 7 | -17.407 | 415.554 | 88.222 |
| Årets resultat | 712.398 | 4 | -13.577 | 324.141 | 68.727 |
| Egenkapital | 1.148.755 | 436.359 | 436.355 | 449.931 | 125.790 |
| Aktiver i alt | 4.978.194 | 3.772.579 | 2.770.715 | 2.858.283 | 3.231.617 |
| Omsætningsaktiver | 4.978.194 | 3.772.579 | 2.710.715 | 2.678.283 | — |
| Kortfristet gæld | 3.647.367 | 1.532.368 | 175.637 | 1.182.211 | — |
| Gæld i alt | 3.829.439 | 3.336.220 | 2.334.361 | 2.408.352 | 3.231.617 |
| Soliditetsgrad | 23.1% | 11.6% | 15.7% | 15.7% | 3.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
TEKNATEX HOLDING ApS Siden 8 Dec 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Glen Emanuel Hilt Siden 9 Dec 2022Direktør
Produktionsenheder
1Bramo-HSI ApS
P-nr. 1024811278
Bøgeskovvej 6, 3490 Kvistgård
Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr (466400)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: TEKNATEX HOLDING ApS (CVR 27919219)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver maskiner, industri, udstyr.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.