BROLARS ApS
CVR 33 50 63 68 · Fredericia · Anlæg af vandveje, havne, diger, dæmninger mv. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
BROLARS ApS har CVR-nummer 33506368. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anlæg af vandveje, havne, diger, dæmninger mv. (branchekode 429100). Adresse: Tåsingevej 17, 7000 Fredericia. Stiftet: 28. februar 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 763.768 kr., årets resultat 101.576 kr., egenkapital 1.182.183 kr., aktiver i alt 1.420.607 kr. Soliditetsgraden på 83,2 % er højere end hos 85 % af de 20 virksomheder i branchen «Anlæg af vandveje, havne, diger, dæmninger mv.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 101.576 kr. er lavere end hos 74 % af de 20 virksomheder i branchen «Anlæg af vandveje, havne, diger, dæmninger mv.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 6 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som BROLARS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anlæg af vandveje, havne, diger, dæmninger mv. (429100)
- Adresse
- Tåsingevej 17, 7000 Fredericia
- Kommune
- FREDERICIA
- Antal ansatte
-
1
2011 2018
- Stiftet
- 28 Feb 2011
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- iht § 2 at udøve virksomhed med brobygning, samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af iht § 8 af en direktør, eller 2 personer fra bestyrelsen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2011-02-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33506368 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tåsingevej 17, 7000 Fredericia
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,6%
▲ 1,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,05
▲ 2,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
83,2%
▲ 21,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
24,7%
▲ 24,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20 virksomheder i «Anlæg af vandveje, havne, diger, dæmninger mv.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 763.768 | 720.247 | 523.137 | 395.216 | 754.240 |
| Resultat før skat | 131.881 | 105.240 | -44.019 | -231.336 | 97.399 |
| Årets resultat | 101.576 | 81.450 | -36.938 | -180.193 | 75.924 |
| Egenkapital | 1.182.183 | 1.080.607 | 999.158 | 1.036.096 | 1.216.289 |
| Aktiver i alt | 1.420.607 | 1.742.708 | 1.497.347 | 1.328.508 | 1.754.030 |
| Omsætningsaktiver | 965.826 | 1.371.818 | 1.028.302 | 902.147 | 1.063.446 |
| Kortfristet gæld | 238.424 | 662.101 | 479.436 | 265.984 | 460.170 |
| Gæld i alt | 238.424 | 662.101 | 479.436 | 265.984 | 460.170 |
| Soliditetsgrad | 83.2% | 62% | 66.7% | 78% | 69.3% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
CARLARRUM HOLDING ApS Siden 28 Feb 2011100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Ørum Siden 28 Feb 2011Adm. dir.
Produktionsenheder
1BROLARS ApS
P-nr. 1016685573
Tåsingevej 17, 7000 Fredericia
Anlæg af vandveje, havne, diger, dæmninger mv. (429100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CARLARRUM HOLDING ApS (CVR 33505639)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver brobygning, iht, diger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.