Bryggen Renovering & Byg Aps
CVR 30 60 99 72 · København S · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Bryggen Renovering & Byg Aps har CVR-nummer 30609972. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Sturlasgade 14B, 2300 København S. Stiftet: 12. juni 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 125.000 kr., aktiver i alt 125.000 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 99 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 69 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Bryggen Renovering & Byg Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Sturlasgade 14B, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 12 Jun 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i andre selskaber samt forestå anden virksomhed, der står i naturlig forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-08-17
- Sekundære brancher
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30609972 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sturlasgade 14B, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 28,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | 0 | 0 | 0 | -6.250 |
| Resultat før skat | 0 | 0 | 0 | 370.392 | 319.838 |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | 370.392 | 319.838 |
| Egenkapital | 125.000 | 1.883.352 | 1.883.352 | 1.883.352 | 1.512.960 |
| Aktiver i alt | 125.000 | 2.614.431 | 2.614.431 | 2.614.431 | 2.253.405 |
| Omsætningsaktiver | 125.000 | 1.220.134 | 1.220.134 | 1.220.134 | 1.229.509 |
| Kortfristet gæld | 0 | 731.079 | 731.079 | 731.079 | 740.445 |
| Gæld i alt | 0 | 731.079 | 731.079 | 731.079 | 740.445 |
| Soliditetsgrad | 100% | 72% | 72% | 72% | 67.1% |
| Ansatte (gns.) | — | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kristian Gøtrik Siden 1 Jan 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Kristian Gøtrik Siden 5 Feb 2025Adm. dir.
Produktionsenheder
1Bryggen Renovering & Byg Aps
P-nr. 1013351496
Sturlasgade 14B, 2300 København S
Murerarbejde (439100)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Lucretia Holding ApS (CVR 36698489)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forestå, naturlig, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.