By Bang Holding ApS
CVR 44 02 99 79 · Randers NØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
By Bang Holding ApS har CVR-nummer 44029979. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Mirabellevej 4, 8930 Randers NØ. Stiftet: 1. maj 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -24.125 kr., årets resultat 1.048.295 kr., egenkapital 280.667 kr., aktiver i alt 11.129.065 kr. Soliditetsgraden på 2,5 % er lavere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.048.295 kr. er højere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som By Bang Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Mirabellevej 4, 8930 Randers NØ
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 1 May 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i datterselskaber samt formueinvestering og dermed ligestillet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-05-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44029979 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mirabellevej 4, 8930 Randers NØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
373,5%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,02
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
2,5%
▲ 6,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.074,4%
▲ 1.074,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | — |
| Bruttoresultat | -24.125 | -19.689 | -20.048 | — |
| Resultat før skat | 920.871 | -278.961 | -1.002.153 | 388.691 |
| Årets resultat | 1.048.295 | -107.580 | -835.261 | 417.301 |
| Egenkapital | 280.667 | -447.628 | -1.257.960 | 457.301 |
| Aktiver i alt | 11.129.065 | 11.167.146 | 10.267.542 | 11.537.348 |
| Omsætningsaktiver | 179.065 | 217.146 | 235.454 | 68.610 |
| Kortfristet gæld | 10.848.398 | 11.614.774 | 11.525.502 | 11.080.047 |
| Gæld i alt | 10.848.398 | 11.614.774 | 11.525.502 | 11.080.047 |
| Soliditetsgrad | 2.5% | -4% | -12.3% | 4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
RANDERS MONTAGE SERVICE HOLDING ApS Siden 30 Oct 202450% Ejer
-
Mikkel Bang Holding ApS Siden 1 May 202325% Ejer
-
KMB Invest 2023 ApS Siden 30 Oct 202420% Ejer
Ledelse
1-
Flemming Bang Christensen Siden 1 May 2023Adm. dir.
Produktionsenheder
1By Bang Holding ApS
P-nr. 1029278292
Mirabellevej 4, 8930 Randers NØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: RANDERS MONTAGE SERVICE HOLDING ApS (CVR 20079835)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formueinvestering, ligestillet, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.