Byg af 9-9-2016 ApS
CVR 38 02 65 85 · Horsens · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Byg af 9-9-2016 ApS har CVR-nummer 38026585. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Nørrestrandsgade 34, 8700 Horsens. Stiftet: 12. september 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -26.374 kr., årets resultat -44.030 kr., egenkapital -221.150 kr., aktiver i alt 1.168.435 kr. Soliditetsgraden på -18,9 % er lavere end hos 88 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -44.030 kr. er lavere end hos 74 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Byg af 9-9-2016 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Nørrestrandsgade 34, 8700 Horsens
- Kommune
- HORSENS
- Stiftet
- 12 Sep 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- drift af virksomhed med opførelse, salg og køb af fast ejendom
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-09-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38026585 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nørrestrandsgade 34, 8700 Horsens
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,04
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-18,9%
▼ 3,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-19,6%
▼ 19,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -26.374 | -22.196 | -13.130 | -12.917 | -12.367 |
| Resultat før skat | -56.432 | -47.196 | -37.286 | -37.488 | -35.786 |
| Årets resultat | -44.030 | -36.813 | -29.083 | -29.241 | -27.913 |
| Egenkapital | -221.150 | -177.120 | -140.307 | -111.224 | -81.982 |
| Aktiver i alt | 1.168.435 | 1.117.059 | 1.116.117 | 1.116.273 | 1.117.838 |
| Omsætningsaktiver | 55.820 | 61.621 | 68.688 | 68.844 | 70.409 |
| Kortfristet gæld | 1.389.585 | 1.294.179 | 1.256.424 | 1.227.497 | 1.199.820 |
| Gæld i alt | 1.389.585 | 1.294.179 | 1.256.424 | 1.227.497 | 1.199.820 |
| Soliditetsgrad | -18.9% | -15.9% | -12.6% | -10% | -7.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
H.R. HOLDING ApS Siden 12 Sep 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Henning Baltzer Rasmussen Siden 12 Sep 2016Direktør
Produktionsenheder
1Byg af 9-9-2016 ApS
P-nr. 1021770597
Nørrestrandsgade 34, 8700 Horsens
Opførelse af bygninger (410000)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: H.R. HOLDING ApS (CVR 20975792)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførelse, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.