Byggefirmaet 2019 ApS
CVR 40 96 40 37 · Hillerød · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Byggefirmaet 2019 ApS har CVR-nummer 40964037. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Langesvej 38B, 3400 Hillerød. Stiftet: 25. november 2019. Status: under konkurs. Antal ansatte: 4. Seneste årsrapport (regnskabsår 2022): bruttofortjeneste 297.695 kr., årets resultat -511.731 kr., egenkapital -421.731 kr., aktiver i alt 720.012 kr. Soliditetsgraden på -58,6 % er lavere end hos 92 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -511.731 kr. er lavere end hos 91 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 71 % fra regnskabsår 2021 til 2022. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Byggefirmaet 2019 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Langesvej 38B, 3400 Hillerød
- Kommune
- HILLERØD
- Antal ansatte
- 4
- Telefon
- 60462226
- cc@atmagroup.dk
- Stiftet
- 25 Nov 2019
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- totalentreprise, samt mindre entrepriser inden for alle typer håndværk, herunder at udføre rengøring og andre typer ejendomsservice, og udlejning af mandskab og andet beslægtet virksomhed
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-03-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40964037 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Langesvej 38B, 3400 Hillerød
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,63
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-58,6%
▼ 68,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-960,7%
▼ 960,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 2.597.156 |
| Bruttoresultat | 297.695 | 1.025.611 | 513.622 |
| Resultat før skat | -651.528 | 80.095 | 13.181 |
| Årets resultat | -511.731 | 59.457 | 10.281 |
| Egenkapital | -421.731 | 99.457 | 50.281 |
| Aktiver i alt | 720.012 | 1.016.646 | 555.137 |
| Omsætningsaktiver | 720.012 | 1.016.646 | 555.137 |
| Kortfristet gæld | 1.141.743 | 917.189 | 504.856 |
| Gæld i alt | 1.141.743 | 917.189 | 504.856 |
| Soliditetsgrad | -58.6% | 9.8% | 9.1% |
| Ansatte (gns.) | — | 3 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Atma Group Holding ApS Siden 25 Nov 2019100% Ejer
Produktionsenheder
1Byggefirmaet 2019 ApS
P-nr. 1025273318
Langesvej 38B, 3400 Hillerød
Opførelse af bygninger (410000)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Atma Group Holding ApS (CVR 40944001)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver totalentreprise, typer, entrepriser.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms