Byrdal Kloak & Blik ApS
CVR 39 62 62 09 · Dragør · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Byrdal Kloak & Blik ApS har CVR-nummer 39626209. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Tømmerupvej 174, 2791 Dragør. Stiftet: 8. maj 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 5. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.369.593 kr., årets resultat 639.818 kr., egenkapital 5.517.135 kr., aktiver i alt 6.849.756 kr. Soliditetsgraden på 80,5 % er højere end hos 92 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 639.818 kr. er højere end hos 78 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 27 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Byrdal Kloak & Blik ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Tømmerupvej 174, 2791 Dragør
- Kommune
- TÅRNBY
- Antal ansatte
- 5
- Stiftet
- 8 May 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- vvs-arbejder mm
- Tegningsregel
- virksomheden tegnes af direktionen
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-05-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39626209 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tømmerupvej 174, 2791 Dragør
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,6%
▲ 6,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,05
▼ 1,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
80,5%
▼ 4,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
169,7%
▲ 169,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.369.593 | 2.647.349 | 2.528.744 | 4.221.887 | 4.804.311 |
| Resultat før skat | 828.429 | 325.454 | -5.800 | 860.760 | 1.122.440 |
| Årets resultat | 639.818 | 237.258 | -6.190 | 672.048 | 849.785 |
| Egenkapital | 5.517.135 | 4.877.317 | 4.640.060 | 4.646.249 | 3.974.199 |
| Aktiver i alt | 6.849.756 | 5.758.329 | 5.407.477 | 5.759.037 | 4.976.492 |
| Omsætningsaktiver | 6.500.372 | 5.203.558 | 4.641.979 | 4.792.779 | 3.676.478 |
| Kortfristet gæld | 1.287.676 | 797.554 | 653.386 | 959.562 | 790.803 |
| Gæld i alt | 1.287.676 | 797.554 | 653.386 | 959.562 | 790.803 |
| Soliditetsgrad | 80.5% | 84.7% | 85.8% | 80.7% | 79.9% |
| Ansatte (gns.) | 4 | 6 | 6 | 6 | 7 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
B. & M.Byrdal Holding ApS Siden 20 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
2-
Brian Steen Byrdal Siden 8 May 2018Direktør
-
Mette Mia Sarina Byrdal Siden 28 Oct 2025Direktør
Produktionsenheder
1Byrdal Kloak & Blik ApS
P-nr. 1023681583
Tømmerupvej 174, 2791 Dragør
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
👥 4 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: B. & M.Byrdal Holding ApS (CVR 41125519)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver arbejder, varme, vvs.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.