C. Staffe Holding ApS
CVR 41 46 05 20 · Jyllinge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
C. Staffe Holding ApS har CVR-nummer 41460520. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kringlevej 10, 4040 Jyllinge. Stiftet: 24. juni 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -25.242 kr., årets resultat 4.815.322 kr., egenkapital 6.622.361 kr., aktiver i alt 7.723.005 kr. Soliditetsgraden på 85,7 % er lavere end hos 54 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 4.815.322 kr. er højere end hos 94 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som C. Staffe Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kringlevej 10, 4040 Jyllinge
- Kommune
- ROSKILDE
- Stiftet
- 24 Jun 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41460520 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500D01CDDC937BC94
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kringlevej 10, 4040 Jyllinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
72,7%
▲ 53,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,17
▼ 30,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
85,7%
▼ 13,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.182,6%
▲ 1.182,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -25.242 | -10.338 | -12.764 | -11.686 | -13.656 |
| Resultat før skat | 4.815.278 | 375.434 | 142.139 | -13.600 | -113.634 |
| Årets resultat | 4.815.322 | 375.434 | 142.139 | -13.600 | -113.634 |
| Egenkapital | 6.622.361 | 1.942.039 | 1.688.605 | 1.664.266 | 1.777.866 |
| Aktiver i alt | 7.723.005 | 1.950.668 | 1.697.235 | 1.716.940 | 1.846.357 |
| Omsætningsaktiver | 1.292.785 | 276.476 | 76.668 | 4.440 | 33.857 |
| Kortfristet gæld | 1.100.644 | 8.629 | 8.630 | 52.674 | 68.491 |
| Gæld i alt | 1.100.644 | 8.629 | 8.630 | 52.674 | 68.491 |
| Soliditetsgrad | 85.7% | 99.6% | 99.5% | 96.9% | 96.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Staffe Siden 24 Jun 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Staffe Siden 24 Jun 2020Direktør
Produktionsenheder
1C. Staffe Holding ApS
P-nr. 1025962024
Kringlevej 10, 4040 Jyllinge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.793 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -13.928 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -12.876 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -13.656 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -480.497 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: C. Staffe Holding ApS (CVR 41460520)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.