C4 INVESTOR ApS
CVR 34 89 94 95 · Charlottenlund · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
C4 INVESTOR ApS har CVR-nummer 34899495. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Øresundshøj 2B, st., 2920 Charlottenlund. Stiftet: 7. januar 2013. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.211.515 kr., årets resultat 9.530.611 kr., egenkapital 289.151.471 kr., aktiver i alt 304.047.132 kr. Soliditetsgraden på 95,1 % er højere end hos 56 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 9.530.611 kr. er højere end hos 96 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som C4 INVESTOR ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Øresundshøj 2B, st., 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 7 Jan 2013
- Selskabskapital
- 100.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og anden i den forbindelse hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2013-05-01
- Sekundære brancher
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34899495 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 254900WNZ95ZRTNQDS76
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Øresundshøj 2B, st., 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,3%
▼ 23,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
19,39
▼ 24,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,1%
▼ 2,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-88,1%
▼ 88,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.211.515 | -216.974 | -132.137 | -132.817 | -108.529 |
| Resultat før skat | 10.039.978 | 97.880.212 | 46.669.470 | -33.154.096 | 47.904.098 |
| Årets resultat | 9.530.611 | 80.125.851 | 43.494.784 | -29.555.855 | 39.810.841 |
| Egenkapital | 289.151.471 | 304.620.860 | 231.995.009 | 195.400.225 | 249.156.080 |
| Aktiver i alt | 304.047.132 | 311.302.526 | 244.643.183 | 211.807.355 | 249.471.009 |
| Omsætningsaktiver | 288.860.509 | 296.115.903 | 229.456.560 | 196.620.732 | 234.284.386 |
| Kortfristet gæld | 14.895.661 | 6.681.666 | 12.648.174 | 16.407.130 | 314.929 |
| Gæld i alt | 14.895.661 | 6.681.666 | 12.648.174 | 16.407.130 | 314.929 |
| Soliditetsgrad | 95.1% | 97.9% | 94.8% | 92.3% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Sandro Näf Siden 1 May 2013100% Ejer
Ledelse
2-
Camilla In Joo Näf Siden 16 Sep 2022Direktør
-
Sandro Näf Siden 7 Jan 2013Direktør
Produktionsenheder
1C4 INVESTOR ApS
P-nr. 1018175246
Øresundshøj 2B, st., 2920 Charlottenlund
Finansielle holdingselskaber (642110)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 54.535.218 DKK | 11.777.881 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 13.027.278 DKK | 2.529.955 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 889.858 DKK | 62.277 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 11.204.713 DKK | 2.385.503 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 159.517 DKK | 11.162 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: C4 INVESTOR ApS (CVR 34899495)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.