Café Atelier September ApS
CVR 38 75 80 98 · Hellerup · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Café Atelier September ApS har CVR-nummer 38758098. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Strandvejen 134, 2900 Hellerup. Stiftet: 28. juni 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 10. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 2.154.014 kr., årets resultat 108.743 kr., egenkapital 437.500 kr., aktiver i alt 1.849.437 kr. Soliditetsgraden på 23,7 % er højere end hos 52 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 108.743 kr. er højere end hos 62 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 22 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Café Atelier September ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Strandvejen 134, 2900 Hellerup
- Kommune
- GENTOFTE
- Antal ansatte
-
10
2017 2018
- Stiftet
- 28 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- café og dermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-06-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38758098 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandvejen 134, 2900 Hellerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
24,9%
▲ 9,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,71
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
23,7%
▲ 4,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
115,9%
▲ 115,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 2.154.014 | 2.779.195 | 1.716.863 | 2.900.071 | 1.855.208 |
| Resultat før skat | 139.643 | 57.344 | -770.431 | 362.231 | 416.354 |
| Årets resultat | 108.743 | 50.370 | -605.465 | 284.565 | 320.954 |
| Egenkapital | 437.500 | 328.757 | 278.387 | 1.383.853 | 1.099.288 |
| Aktiver i alt | 1.849.437 | 1.695.469 | 4.144.815 | 4.387.789 | 2.797.070 |
| Omsætningsaktiver | 977.281 | 651.467 | 2.896.565 | 3.416.831 | 2.797.070 |
| Kortfristet gæld | 1.374.228 | 1.349.715 | 3.866.428 | 3.003.936 | 1.697.782 |
| Gæld i alt | 1.374.228 | 1.349.715 | 3.866.428 | 3.003.936 | 1.697.782 |
| Soliditetsgrad | 23.7% | 19.4% | 6.7% | 31.5% | 39.3% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 6 | 0 | 7 | 5 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Kuma Holding ApS Siden 26 Apr 2018100% Ejer
Ledelse
2-
Frederik Bille Brahe Siden 28 Jun 2017Direktør
-
Tue Byskov Bøtkjær Siden 1 Nov 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1Cafe Atelier September Hellerup
P-nr. 1028634311
Strandvejen 134, 2900 Hellerup
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 11 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Kuma Holding ApS (CVR 37612278)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver café, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.