Café Inside ApS
CVR 43 46 90 45 · Hammel · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Café Inside ApS har CVR-nummer 43469045. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Dalvej 1A, 1., 8450 Hammel. Stiftet: 26. august 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 20. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 3.776.061 kr., årets resultat 280.360 kr., egenkapital 3.321 kr., aktiver i alt 1.151.610 kr. Soliditetsgraden på 0,3 % er lavere end hos 65 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 280.360 kr. er højere end hos 74 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Café Inside ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Dalvej 1A, 1., 8450 Hammel
- Kommune
- FAVRSKOV
- Antal ansatte
- 20
- Stiftet
- 26 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- café- og restaurationsvirksomhed samt anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-08-26
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43469045 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dalvej 1A, 1., 8450 Hammel
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8.442,0%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,97
▲ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
0,3%
▲ 36,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.353,1%
▲ 1.353,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.776.061 | 3.678.861 | 3.159.437 |
| Resultat før skat | 297.802 | 19.294 | -336.333 |
| Årets resultat | 280.360 | 19.294 | -336.333 |
| Egenkapital | 3.321 | -277.039 | -296.333 |
| Aktiver i alt | 1.151.610 | 763.884 | 593.370 |
| Omsætningsaktiver | 1.108.410 | 699.084 | 506.970 |
| Kortfristet gæld | 1.148.289 | 1.040.923 | 889.703 |
| Gæld i alt | 1.148.289 | 1.040.923 | 889.703 |
| Soliditetsgrad | 0.3% | -36.3% | -49.9% |
| Ansatte (gns.) | 8 | 9 | 10 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Flemming Christiansen ApS Siden 26 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Flemming Christiansen Siden 26 Aug 2022Direktør
Produktionsenheder
1Café Inside ApS
P-nr. 1028518354
Dalvej 1A, 1., 8450 Hammel
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 20 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Flemming Christiansen ApS (CVR 41454105)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver café, restaurationsvirksomhed, caféer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.