Cafe Stefanshus ApS
CVR 35 24 05 86 · København N · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Cafe Stefanshus ApS har CVR-nummer 35240586. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Søllerødgade 44, kl. tv, 2200 København N. Stiftet: 30. april 2013. Status: aktiv. Antal ansatte: 29. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 6.541.729 kr., årets resultat 2.065.249 kr., egenkapital 6.530.228 kr., aktiver i alt 9.070.971 kr. Soliditetsgraden på 72,0 % er højere end hos 90 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.065.249 kr. er højere end hos 96 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 13 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Cafe Stefanshus ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Søllerødgade 44, kl. tv, 2200 København N
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
29
2013 2018
- Telefon
- 23849098
- hello@cafestefanshus.dk
- Hjemmeside
- www.cafestefanshus.dk
- Stiftet
- 30 Apr 2013
- Selskabskapital
- 80.000 DKK
- Formål
- indenfor restauration, og anden i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af én direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-10-23
- Sekundære brancher
- Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35240586 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søllerødgade 44, kl. tv, 2200 København N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.cafestefanshus.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://cafestefanshus.dk/
- https://www.facebook.com/cafestefanshus/ Sociale medier
- https://www.instagram.com/stefanshusnbro/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (17. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
31,6%
▲ 0,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,55
▼ 2,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
72,0%
▼ 11,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-36,2%
▼ 36,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.541.729 | 7.559.646 | 5.627.289 | 5.876.225 | 3.759.420 |
| Resultat før skat | 2.652.803 | 4.159.762 | 2.090.188 | 2.164.547 | 1.392.049 |
| Årets resultat | 2.065.249 | 3.238.908 | 1.649.308 | 1.649.637 | 1.193.521 |
| Egenkapital | 6.530.228 | 10.464.978 | 7.226.070 | 5.576.762 | 3.927.125 |
| Aktiver i alt | 9.070.971 | 12.561.258 | 8.849.561 | 7.147.085 | 6.649.973 |
| Omsætningsaktiver | 9.010.171 | 12.477.658 | 8.682.340 | 6.940.129 | 6.144.999 |
| Kortfristet gæld | 2.540.743 | 2.096.280 | 1.623.491 | 1.570.323 | 2.722.848 |
| Gæld i alt | 2.540.743 | 2.096.280 | 1.623.491 | 1.570.323 | 2.722.848 |
| Soliditetsgrad | 72% | 83.3% | 81.7% | 78% | 59.1% |
| Ansatte (gns.) | 12 | 12 | 12 | 12 | 10 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Nurullah Türk Siden 23 Oct 201750% Ejer
-
STAR GROUP HOLDING ApS Siden 23 Oct 201750% Ejer
Ledelse
2-
Nurullah Türk Siden 23 Oct 2017Direktør
-
Salim Bekar Siden 23 Oct 2017Direktør
Produktionsenheder
1Cafe Stefanshus ApS
P-nr. 1018480081
Stefansgade 22, st. tv, 2200 København N
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 26 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: STAR GROUP HOLDING ApS (CVR 32319033)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restauration, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.