Café Strand Greven ApS
CVR 40 26 67 47 · Lille Skensved · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
Café Strand Greven ApS har CVR-nummer 40266747. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Hjørnegårdsvej 16, 4623 Lille Skensved. Stiftet: 15. februar 2019. Status: ophørt 27. august 2026. Antal ansatte: 11. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -30.000 kr., årets resultat -33.910 kr., egenkapital -689.576 kr., aktiver i alt 23.002 kr. Soliditetsgraden på -2.997,9 % er lavere end hos 99 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -33.910 kr. er lavere end hos 67 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Café Strand Greven ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Hjørnegårdsvej 16, 4623 Lille Skensved
- Kommune
- KØGE
- Antal ansatte
- 11
- Stiftet
- 15 Feb 2019
- Ophørt
- 27 Aug 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40266747 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hjørnegårdsvej 16, 4623 Lille Skensved
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,03
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-2.997,9%
▼ 1.285,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-61,8%
▼ 61,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -30.000 | -25.952 | -26.356 | -11.336 | -4.650 |
| Resultat før skat | -40.985 | -26.867 | -26.356 | -13.028 | -251.573 |
| Årets resultat | -33.910 | -20.957 | -4.459 | -10.535 | -58.076 |
| Egenkapital | -689.576 | -655.666 | -634.709 | -630.250 | -619.715 |
| Aktiver i alt | 23.002 | 38.289 | 245.434 | 188.540 | 215.982 |
| Omsætningsaktiver | 23.002 | 38.289 | 245.434 | 188.540 | 215.982 |
| Kortfristet gæld | 712.578 | 693.955 | 880.143 | 818.790 | 835.697 |
| Gæld i alt | 712.578 | 693.955 | 880.143 | 818.790 | 835.697 |
| Soliditetsgrad | -2997.9% | -1712.4% | -258.6% | -334.3% | -286.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JANN BØGELUND KLAUSEN HOLDING ApS (CVR 29206503)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
20 Sep 2026NORMAL → OPLØSTEFTERERKLÆRING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver caféer, servering, restauranter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms