CAMBA Holding ApS
CVR 43 10 09 04 · Risskov · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CAMBA Holding ApS har CVR-nummer 43100904. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Humlevej 6, 8240 Risskov. Stiftet: 28. februar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 17.830.591 kr., egenkapital 34.639.865 kr., aktiver i alt 34.687.863 kr. Soliditetsgraden på 99,9 % er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 17.830.591 kr. er højere end hos 98 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CAMBA Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Humlevej 6, 8240 Risskov
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 28 Feb 2022
- Selskabskapital
- 42.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, foretage investeringer samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2022-02-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43100904 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Humlevej 6, 8240 Risskov
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
51,5%
▲ 49,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,01
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,9%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
4.678,0%
▲ 4.678,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 17.830.591 | 373.180 | -1.536.883 | 16.652.977 |
| Årets resultat | 17.830.591 | 373.180 | -1.536.883 | 16.652.977 |
| Egenkapital | 34.639.865 | 16.809.274 | 16.436.094 | 17.972.977 |
| Aktiver i alt | 34.687.863 | 16.849.777 | 16.465.423 | 18.001.488 |
| Omsætningsaktiver | 576 | 5.262 | 5.152 | — |
| Kortfristet gæld | 47.998 | 40.503 | 29.329 | 28.511 |
| Gæld i alt | 47.998 | 40.503 | 29.329 | 28.511 |
| Soliditetsgrad | 99.9% | 99.8% | 99.8% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Christoffer Østergaard Sørensen Siden 10 Mar 202233,33% Ejer
-
Alberte Østergaard Sørensen Siden 10 Mar 202233,33% Ejer
-
Mathilde Østergaard Sørensen Siden 10 Mar 202233,33% Ejer
Ledelse
1-
André Sørensen Siden 28 Feb 2022Direktør
Produktionsenheder
1CAMBA Holding ApS
P-nr. 1028052339
Humlevej 6, 8240 Risskov
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -11.064 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -9.567 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -11.553 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CAMBA Holding ApS (CVR 43100904)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.