Cami Miljø ApS
CVR 40 68 38 60 · Hårlev · Anden teknisk rådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Cami Miljø ApS har CVR-nummer 40683860. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden teknisk rådgivning (branchekode 711290). Adresse: Skovkildevej 10, 4652 Hårlev. Stiftet: 30. juli 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 64.608 kr., årets resultat 50.086 kr., egenkapital 107.050 kr., aktiver i alt 135.715 kr. Soliditetsgraden på 78,9 % er højere end hos 73 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 50.086 kr. er højere end hos 53 % af de 1.571 virksomheder i branchen «Anden teknisk rådgivning», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Cami Miljø ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden teknisk rådgivning (711290)
- Adresse
- Skovkildevej 10, 4652 Hårlev
- Kommune
- STEVNS
- Stiftet
- 30 Jul 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- konsulentvirksomhed med teknisk rådgivning og screening af bygninger, renoverings- og nedrivningsattester samt enhver hermed anden beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2019-07-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40683860 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Skovkildevej 10, 4652 Hårlev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,8%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,21
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
78,9%
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
963,8%
▲ 963,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1571 virksomheder i «Anden teknisk rådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 64.608 | -568 | 32.989 | -15.869 | 30.784 |
| Resultat før skat | 61.052 | -6.728 | 26.163 | -23.337 | 24.689 |
| Årets resultat | 50.086 | -5.798 | 20.337 | -17.927 | 18.979 |
| Egenkapital | 107.050 | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 135.715 | — | — | — | — |
| Omsætningsaktiver | 120.715 | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 28.665 | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 28.665 | — | — | — | — |
| Soliditetsgrad | 78.9% | — | — | — | — |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Læbrogaard Holding ApS Siden 1 May 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Lars Læbro Nielsen Siden 30 Jul 2019Direktør
Produktionsenheder
1Cami Miljø ApS
P-nr. 1024902532
Skovkildevej 10, 4652 Hårlev
Anden teknisk rådgivning (711290)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 0 DKK | 0 DKK | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Læbrogaard Holding ApS (CVR 41294116)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver nedrivningsattester, screening, renoverings.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.