Campedejo ApS
CVR 43 05 10 24 · Randers NV · Udlejning og leasing af lastbiler · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Campedejo ApS har CVR-nummer 43051024. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Udlejning og leasing af lastbiler (branchekode 771200). Adresse: Hampehaven 22, 8920 Randers NV. Stiftet: 10. februar 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.546 kr., årets resultat -16.562 kr., egenkapital 37.091 kr., aktiver i alt 106.207 kr. Soliditetsgraden på 34,9 % er lavere end hos 58 % af de 129 virksomheder i branchen «Udlejning og leasing af lastbiler», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -16.562 kr. er lavere end hos 69 % af de 129 virksomheder i branchen «Udlejning og leasing af lastbiler», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Campedejo ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Udlejning og leasing af lastbiler (771200)
- Adresse
- Hampehaven 22, 8920 Randers NV
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 10 Feb 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udlejning af udstyr til musikfestivaler og deres gæster, samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-02-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43051024 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hampehaven 22, 8920 Randers NV
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-44,7%
▼ 47,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,54
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
34,9%
▼ 9,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1.310,7%
▼ 1.310,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
129 virksomheder i «Udlejning og leasing af lastbiler»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.546 | 35.426 | 34.055 | -16.891 |
| Resultat før skat | -20.172 | 2.541 | -1.406 | 6.009 |
| Årets resultat | -16.562 | 1.368 | -1.902 | 14.187 |
| Egenkapital | 37.091 | 53.653 | 52.285 | 54.187 |
| Aktiver i alt | 106.207 | 119.965 | 152.522 | 135.573 |
| Omsætningsaktiver | 106.207 | 113.167 | 118.227 | 73.780 |
| Kortfristet gæld | 69.116 | 66.312 | 100.237 | 81.386 |
| Gæld i alt | 69.116 | 66.312 | 100.237 | 81.386 |
| Soliditetsgrad | 34.9% | 44.7% | 34.3% | 40% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Katrine Grønhøj ApS Siden 10 Feb 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Katrine Hyldal Grønhøj Siden 13 Nov 2023Direktør
Produktionsenheder
1Campedejo ApS
P-nr. 1027991080
Hampehaven 22, 8920 Randers NV
Udlejning og leasing af lastbiler (771200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Katrine Grønhøj ApS (CVR 43045172)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver musikfestivaler, gæster, lastbiler.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.