Campione Holding ApS
CVR 37 08 95 16 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Campione Holding ApS har CVR-nummer 37089516. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hegelsvej 12, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 16. september 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -15.000 kr., årets resultat 197.201 kr., egenkapital 527.398 kr., aktiver i alt 583.812 kr. Soliditetsgraden på 90,3 % er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 197.201 kr. er højere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Campione Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hegelsvej 12, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Telefon
- 70259025
- jt@s-c-i.dk
- Stiftet
- 16 Sep 2015
- Selskabskapital
- 300.000 DKK
- Formål
- forestå administration samt at eje kapitalandele i Spaghetti Cycling Imports ApS og associerede selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den administrerende direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-05-01
- Binavne
- Spaghetti Cycling Imports Holding ApS
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37089516 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hegelsvej 12, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
37,4%
▼ 5,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
90,3%
▲ 2,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
38,9%
▲ 38,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -15.000 | -24.750 | -12.125 | -13.500 | -11.000 |
| Resultat før skat | 193.576 | 136.262 | -153.748 | -2.526 | -1.902 |
| Årets resultat | 197.201 | 141.956 | -153.748 | -1.250 | -1.000 |
| Egenkapital | 527.398 | 330.197 | 188.241 | -11.250 | -10.000 |
| Aktiver i alt | 583.812 | 373.760 | 211.616 | 0 | 0 |
| Omsætningsaktiver | — | — | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 56.414 | 43.563 | 23.375 | 11.250 | 10.000 |
| Gæld i alt | 56.414 | 43.563 | 23.375 | 11.250 | 10.000 |
| Soliditetsgrad | 90.3% | 88.3% | 89% | — | — |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
CARL RAS HOLDING A/S Siden 21 Dec 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Gorm Sig Rasmussen Siden 21 Dec 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1Campione Holding ApS
P-nr. 1020731792
Hegelsvej 12, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: G.R. HOLDING ApS (CVR 34710104)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- KOMPLEMENTARSELSKABET CORE GERMAN RESIDENTIAL II ApS København V
- Anette Lysgaard Fonden Esbjerg
- Udviklingsselskabet Enghave Brygge ApS Charlottenlund
- Copenhagen Cycles ApS København NV
- Fonden af 16. oktober 2018 Nordhavn
- T. N. HOLDING A/S Herning
- JENS ESKILDSEN OG HUSTRU MARY ANTONIE ESKILDSENS MINDEFOND Give
- SØREN LAMBÆK JENSEN ApS Rødvig Stevns
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver spaghetti, imports, cycling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.