Casper Maler 2023 ApS
CVR 32 28 00 72 · København Ø · Maleraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
Kort fortalt
Casper Maler 2023 ApS har CVR-nummer 32280072. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Maleraktiviteter (branchekode 433410). Adresse: Silkeborggade 5, st. tv, 2100 København Ø. Stiftet: 1. juli 2009. Status: under konkurs. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2021): bruttofortjeneste 6.311.925 kr., årets resultat 139.361 kr., egenkapital 50.999 kr., aktiver i alt 2.307.293 kr. Soliditetsgraden på 2,2 % er lavere end hos 84 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 139.361 kr. er højere end hos 62 % af de 1.330 virksomheder i branchen «Maleraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 16 % fra regnskabsår 2020 til 2021. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Casper Maler 2023 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Maleraktiviteter (433410)
- Adresse
- Silkeborggade 5, st. tv, 2100 København Ø
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
-
8
2009 2018
- Telefon
- 20914141
- Stiftet
- 1 Jul 2009
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- malervirksomhed
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-07-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32280072 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Silkeborggade 5, st. tv, 2100 København Ø
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
273,3%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,08
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
2,2%
▲ 7,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-67,7%
▼ 67,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1330 virksomheder i «Maleraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.311.925 | 5.434.903 | 3.801.109 | 2.872.080 | 2.643.131 |
| Resultat før skat | 190.322 | 465.116 | 21.619 | 7.961 | -248.322 |
| Årets resultat | 139.361 | 431.420 | 21.619 | 7.961 | -306.305 |
| Egenkapital | 50.999 | -88.363 | -519.782 | -541.401 | -549.362 |
| Aktiver i alt | 2.307.293 | 1.665.313 | 718.062 | 655.693 | 687.747 |
| Omsætningsaktiver | 2.258.415 | 1.609.757 | 662.248 | 589.228 | 607.081 |
| Kortfristet gæld | 2.085.880 | 1.704.895 | 1.237.844 | 1.197.094 | 1.237.109 |
| Gæld i alt | 2.236.713 | 1.739.317 | 1.237.844 | 1.197.094 | 1.237.109 |
| Soliditetsgrad | 2.2% | -5.3% | -72.4% | -82.6% | -79.9% |
| Ansatte (gns.) | 17 | 13 | 11 | 8 | 8 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Casper Sonqvist Siden 1 Jul 2009100% Ejer
Produktionsenheder
1Casper Maler 2023 ApS
P-nr. 1015366725
Silkeborggade 5, st. tv, 2100 København Ø
Maleraktiviteter (433410)
👥 8 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2021 | 207.969 DKK | 45.738 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 87.966 DKK | 19.338 DKK | Enkeltstående selskab |
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver malervirksomhed, maleraktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms