Casu Holding Faaborg ApS
CVR 42 90 19 46 · Faaborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Casu Holding Faaborg ApS har CVR-nummer 42901946. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sundbjergvej 8, 5600 Faaborg. Stiftet: 10. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -4.059 kr., egenkapital 19.120 kr., aktiver i alt 553.261 kr. Soliditetsgraden på 3,5 % er lavere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -4.059 kr. er lavere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Casu Holding Faaborg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sundbjergvej 8, 5600 Faaborg
- Kommune
- FAABORG-MIDTFYN
- Stiftet
- 10 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-12-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42901946 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sundbjergvej 8, 5600 Faaborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-21,2%
▲ 15,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,65
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,5%
▼ 1,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
51,9%
▲ 51,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | -3.511 |
| Resultat før skat | -6.270 | -10.085 | 103 | -8.493 |
| Årets resultat | -4.059 | -8.431 | 103 | -8.493 |
| Egenkapital | 19.120 | 23.179 | 31.610 | 31.507 |
| Aktiver i alt | 553.261 | 459.973 | 481.533 | 155.000 |
| Omsætningsaktiver | 348.261 | 254.973 | 276.533 | — |
| Kortfristet gæld | 534.141 | 436.794 | 449.923 | 123.493 |
| Gæld i alt | 534.141 | 436.794 | 449.923 | 123.493 |
| Soliditetsgrad | 3.5% | 5% | 6.6% | 20.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 2 | 2 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Sune Hinz Siden 10 Dec 202150% Ejer
-
Camilla Charlotte Hinz Siden 10 Dec 202150% Ejer
Ledelse
2-
Sune Hinz Siden 10 Dec 2021Direktør
-
Camilla Charlotte Hinz Siden 10 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1Casu Holding Faaborg ApS
P-nr. 1027808693
Sundbjergvej 8, 5600 Faaborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -2.566 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 149.761 DKK | 32.934 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.493 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Casu Holding Faaborg ApS (CVR 42901946)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.