CataVini ApS
CVR 39 69 47 43 · Vejle · Formidlingsaktiviteter i forbindelse med kurser og undervisere · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
- Virksomheden er ophørt
Kort fortalt
CataVini ApS har CVR-nummer 39694743. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Formidlingsaktiviteter i forbindelse med kurser og undervisere (branchekode 856100). Adresse: Parallelvej 20, 7100 Vejle. Stiftet: 1. juli 2018. Status: ophørt 1. oktober 2026. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -97.878 kr., årets resultat -101.856 kr., egenkapital -69.840 kr., aktiver i alt 132.145 kr. Soliditetsgraden på -52,9 % er lavere end hos 67 % af de 10 virksomheder i branchen «Formidlingsaktiviteter i forbindelse med kurser og undervisere», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -101.856 kr. er lavere end hos 100 % af de 10 virksomheder i branchen «Formidlingsaktiviteter i forbindelse med kurser og undervisere», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CataVini ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Formidlingsaktiviteter i forbindelse med kurser og undervisere (856100)
- Adresse
- Parallelvej 20, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 1 Jul 2018
- Ophørt
- 1 Oct 2026
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39694743 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Parallelvej 20, 7100 Vejle
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,65
▼ 0,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-52,9%
▼ 66,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-4.729,6%
▼ 4.729,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
10 virksomheder i «Formidlingsaktiviteter i forbindelse med kurser og undervisere»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -97.878 | 4.896 | — | 22.068 | 29.880 |
| Resultat før skat | -101.856 | -2.109 | -9.677 | 19.177 | 18.701 |
| Årets resultat | -101.856 | -2.109 | -9.677 | 19.177 | 18.701 |
| Egenkapital | -69.840 | 32.016 | 34.125 | 43.802 | 24.625 |
| Aktiver i alt | 132.145 | 228.188 | 193.803 | 200.426 | 197.812 |
| Omsætningsaktiver | 132.145 | 228.188 | 193.803 | 200.426 | 197.812 |
| Kortfristet gæld | 201.985 | 196.172 | 159.678 | 156.624 | 173.187 |
| Gæld i alt | 201.985 | 196.172 | 159.678 | 156.624 | 173.187 |
| Soliditetsgrad | -52.9% | 14% | 17.6% | 21.9% | 12.4% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CataVini Holding ApS (CVR 39692937)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
14 Oct 2026UNDERTVANGSOPLØSNING → TVANGSOPLØST
-
Status ændret
15 Aug 2026NORMAL → UNDERTVANGSOPLØSNING
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver undervisere, kurser, formidlingsaktiviteter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms