Cavai ApS
CVR 41 95 79 21 · Glostrup · Indrykning af reklamer i medier · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Cavai ApS har CVR-nummer 41957921. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Indrykning af reklamer i medier (branchekode 731200). Adresse: Produktionsvej 12, 2600 Glostrup. Stiftet: 17. december 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -62.583 kr., årets resultat -49.225 kr., egenkapital 388.483 kr., aktiver i alt 512.986 kr. Soliditetsgraden på 75,7 % er højere end hos 76 % af de 105 virksomheder i branchen «Indrykning af reklamer i medier», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -49.225 kr. er lavere end hos 82 % af de 105 virksomheder i branchen «Indrykning af reklamer i medier», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Cavai ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Indrykning af reklamer i medier (731200)
- Adresse
- Produktionsvej 12, 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Antal ansatte
- 1
- kai@cavai.com
- Hjemmeside
- www.cavai.com
- Stiftet
- 17 Dec 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- salg af digitale annonceprodukter
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to bestyrelsesmedlemmer i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-06-30
- Sekundære brancher
- Andre reklameaktiviteter (731190)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41957921 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Produktionsvej 12, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.cavai.com Hjemmeside oplyst til CVR https://www.cavai.com
- https://www.facebook.com/cavaiadvertising/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (18. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-12,7%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
6,62
▲ 6,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
75,7%
▲ 446,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
28,3%
▲ 28,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
105 virksomheder i «Indrykning af reklamer i medier»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 30.831 | — | — | — |
| Bruttoresultat | -62.583 | -12.203 | 1.264.508 | 699.059 | 1.055.785 |
| Resultat før skat | -63.110 | -88.003 | -238.719 | -1.555.496 | -494.706 |
| Årets resultat | -49.225 | -68.643 | -189.127 | -1.237.972 | -387.871 |
| Egenkapital | 388.483 | -1.843.613 | -1.774.970 | -1.585.843 | -347.871 |
| Aktiver i alt | 512.986 | 496.969 | 778.864 | 874.014 | 453.805 |
| Omsætningsaktiver | 512.986 | 496.969 | 778.864 | 874.014 | 453.805 |
| Kortfristet gæld | 77.543 | 2.340.582 | 2.553.834 | 2.459.857 | 801.676 |
| Gæld i alt | 124.503 | 2.340.582 | 2.553.834 | 2.459.857 | 801.676 |
| Soliditetsgrad | 75.7% | -371% | -227.9% | -181.4% | -76.7% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 2 | 4 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Cavai AS Siden 18 Dec 2020100% Ejer
Ledelse
3-
Andreas Solberg Siden 18 Dec 2020Formand
-
Shun Kai Lu Siden 1 Nov 2024Adm. dir.
-
Shun Kai Lu Siden 15 Dec 2025Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1Cavai ApS
P-nr. 1026603869
Produktionsvej 12, 2600 Glostrup
Indrykning af reklamer i medier (731200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -88.003 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -225.417 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.443.289 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -485.618 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Cavai ApS (CVR 41957921)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver annonceprodukter, indrykning, reklamer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.