CAVE ApS
CVR 38 65 93 91 · Charlottenlund · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
CAVE ApS har CVR-nummer 38659391. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lysagervej 11, 2920 Charlottenlund. Stiftet: 23. maj 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat -97.233 kr., egenkapital -81.598 kr., aktiver i alt 902.523 kr. Soliditetsgraden på -9,0 % er lavere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -97.233 kr. er lavere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CAVE ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lysagervej 11, 2920 Charlottenlund
- Kommune
- GENTOFTE
- Stiftet
- 23 May 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber, samt enhver anden aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-05-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38659391 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lysagervej 11, 2920 Charlottenlund
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,07
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-9,0%
▼ 18,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-540,5%
▼ 540,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | — | 0 | 0 | 0 | -3.750 |
| Resultat før skat | -97.233 | 22.075 | 160 | 27.030 | -7.060 |
| Årets resultat | -97.233 | 22.075 | 160 | 27.030 | -7.060 |
| Egenkapital | -81.598 | 25.621 | 3.546 | 3.386 | -23.644 |
| Aktiver i alt | 902.523 | 272.742 | 250.667 | 175.507 | 148.477 |
| Omsætningsaktiver | 67.413 | 21.631 | 667 | 175.507 | 7 |
| Kortfristet gæld | 984.121 | 247.121 | 247.121 | 172.121 | 172.121 |
| Gæld i alt | 984.121 | 247.121 | 247.121 | 172.121 | 172.121 |
| Soliditetsgrad | -9% | 9.4% | 1.4% | 1.9% | -15.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jens Christian Dreyer Siden 23 May 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Christian Dreyer Siden 23 May 2017Direktør
Produktionsenheder
1CAVE ApS
P-nr. 1022464309
Lysagervej 11, 2920 Charlottenlund
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -27 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -7.060 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -7.841 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CAVE ApS (CVR 38659391)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.