C&B TopCo ApS
CVR 39 68 90 30 · Taastrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
C&B TopCo ApS har CVR-nummer 39689030. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kingosvej 1B, 2630 Taastrup. Stiftet: 1. juli 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2025 – 30. juni 2026): bruttofortjeneste -20.375 kr., årets resultat -5.163.556 kr., egenkapital 20.422.584 kr., aktiver i alt 21.596.814 kr. Soliditetsgraden på 94,6 % er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -5.163.556 kr. er lavere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som C&B TopCo ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kingosvej 1B, 2630 Taastrup
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Stiftet
- 1 Jul 2018
- Selskabskapital
- 1.010.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i helt eller delvist ejede selskaber, samt al anden virksomhed, som har forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af bestyrelsens formand i forening med en direktør eller af to bestyrelsesmedlemmer i forening eller af den samlede bestyrelse.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-01-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39689030 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kingosvej 1B, 2630 Taastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-25,3%
▼ 25,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,06
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,6%
▼ 1,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-7.432,3%
▼ 7.432,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -20.375 | -21.205 | -34.438 | -573.300 | -25.509 |
| Resultat før skat | -5.163.556 | 14.996 | -58.235.582 | -4.830.164 | 752.742 |
| Årets resultat | -5.163.556 | 70.422 | -58.126.007 | -4.657.199 | 892.811 |
| Egenkapital | 20.422.584 | 25.586.140 | 25.515.718 | 83.641.726 | 88.298.924 |
| Aktiver i alt | 21.596.814 | 26.675.995 | 33.298.990 | 95.787.227 | 112.326.032 |
| Omsætningsaktiver | 66.962 | 91.120 | 56.593 | 4.856.386 | 7.966.446 |
| Kortfristet gæld | 1.174.230 | 1.089.855 | 7.783.272 | 12.145.501 | 24.027.108 |
| Gæld i alt | 1.174.230 | 1.089.855 | 7.783.272 | 12.145.501 | 24.027.108 |
| Soliditetsgrad | 94.6% | 95.9% | 76.6% | 87.3% | 78.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
TØ HOLDING ApS Siden 20 Jul 202015% Ejer
-
GAARDBOE-JENSEN HOLDING ApS Siden 20 Jul 20205% Ejer
-
Via Equity Fond III K/S Siden 4 Sep 201850% Ejer
Ledelse
4-
Jan Gaardboe Jensen Siden 4 Sep 2018Bestyrelsesmedlem
-
Tina Bastkjær Ørholm Siden 4 Sep 2018Direktør
-
Henning Forsberg Jensen Siden 16 Jan 2025Bestyrelsesmedlem
-
Benjamin Kramarz Siden 4 Sep 2018Formand
Produktionsenheder
1C&B TopCo ApS
P-nr. 1023754254
Kingosvej 1B, 2630 Taastrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 12.026.921 DKK | 2.645.918 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 4.459.412 DKK | 981.068 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 10.822.712 DKK | 2.380.994 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 13.891.574 DKK | 3.056.130 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 9.029.016 DKK | 1.986.380 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: C&B TopCo ApS (CVR 39689030)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.