Celma 2 Holding ApS
CVR 38 53 74 90 · Holte · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Celma 2 Holding ApS har CVR-nummer 38537490. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rønnebærvej 30, 2840 Holte. Stiftet: 31. marts 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -1.500 kr., årets resultat -184.973 kr., egenkapital -2.471.332 kr., aktiver i alt 102.797 kr. Soliditetsgraden på -2.404,1 % er lavere end hos 98 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -184.973 kr. er lavere end hos 90 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Celma 2 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rønnebærvej 30, 2840 Holte
- Kommune
- RUDERSDAL
- Stiftet
- 31 Mar 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-06-16
- Sekundære brancher
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38537490 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rønnebærvej 30, 2840 Holte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,12
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-2.404,1%
▼ 1.468,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
51,2%
▲ 51,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | 0 | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.500 | -11.500 | -7.963 | -10.375 | -9.283 |
| Resultat før skat | -184.973 | -378.714 | -421.692 | -219.787 | -334.343 |
| Årets resultat | -184.973 | -378.714 | -421.692 | -219.787 | -334.343 |
| Egenkapital | -2.471.332 | -2.286.359 | -2.505.355 | -2.083.663 | -1.863.876 |
| Aktiver i alt | 102.797 | 244.422 | 8.718 | 5.383 | 18.995 |
| Omsætningsaktiver | 3.230 | 8.718 | 8.718 | 5.383 | 18.995 |
| Kortfristet gæld | 26.302 | 16.735 | 2.514.073 | 2.089.046 | 1.882.871 |
| Gæld i alt | 2.574.129 | 2.530.781 | 2.514.073 | 2.089.046 | 1.882.871 |
| Soliditetsgrad | -2404.1% | -935.4% | -28737.7% | -38708.2% | -9812.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Morten Hassing-Kjær Siden 31 Mar 201750% Ejer
-
Anna Hassing-Kjær Siden 31 Mar 201750% Ejer
Ledelse
2-
Morten Hassing-Kjær Siden 31 Jul 2017Direktør
-
Anna Hassing-Kjær Siden 31 Mar 2017Direktør
Produktionsenheder
1Celma 2 Holding ApS
P-nr. 1022326631
Rønnebærvej 30, 2840 Holte
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.117.869 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -813.093 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -17.895 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -12.833 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Celma 2 Holding ApS (CVR 38537490)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.