CEN Holding ApS
CVR 43 67 89 22 · Kruså · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CEN Holding ApS har CVR-nummer 43678922. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Strandvej 1B, 6340 Kruså. Stiftet: 28. november 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.431.195 kr., årets resultat 560.938 kr., egenkapital 1.516.494 kr., aktiver i alt 2.958.941 kr. Soliditetsgraden på 51,3 % er lavere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 560.938 kr. er højere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 47 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CEN Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Strandvej 1B, 6340 Kruså
- Kommune
- AABENRAA
- Antal ansatte
- 3
- Stiftet
- 28 Nov 2022
- Selskabskapital
- 41.000 DKK
- Formål
- ledelses- og konsulentservice, handel og investering, herunder eje kapital-andele i andre kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-02-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43678922 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandvej 1B, 6340 Kruså
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
37,0%
▲ 16,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,09
▲ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
51,3%
▲ 1,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
182,2%
▲ 182,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.431.195 | 2.340.963 | 1.062.805 |
| Resultat før skat | 741.910 | 273.356 | 100.616 |
| Årets resultat | 560.938 | 198.776 | 76.658 |
| Egenkapital | 1.516.494 | 955.555 | 116.658 |
| Aktiver i alt | 2.958.941 | 1.904.599 | 983.633 |
| Omsætningsaktiver | 1.569.463 | 515.121 | 327.769 |
| Kortfristet gæld | 1.442.447 | 949.044 | 866.975 |
| Gæld i alt | 1.442.447 | 949.044 | 866.975 |
| Soliditetsgrad | 51.3% | 50.2% | 11.9% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Christian Engebrecht Siden 28 Nov 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Christian Engebrecht Siden 28 Nov 2022Direktør
Produktionsenheder
1CEN Holding ApS
P-nr. 1028797768
Strandvej 1B, 6340 Kruså
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 339.069 DKK | 74.580 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 108.995 DKK | 23.958 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CEN Holding ApS (CVR 43678922)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver konsulentservice, ledelses, kapital.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.