Chamma Holding ApS
CVR 39 60 71 23 · Hvidovre · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Chamma Holding ApS har CVR-nummer 39607123. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hædersdalvej 65, 2650 Hvidovre. Stiftet: 28. maj 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.126 kr., årets resultat 1.620 kr., egenkapital 213.664 kr., aktiver i alt 564.264 kr. Soliditetsgraden på 37,9 % er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.620 kr. er lavere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Chamma Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hædersdalvej 65, 2650 Hvidovre
- Kommune
- HVIDOVRE
- Stiftet
- 28 May 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- som holdingselskab. Selskabets virksomhed kan udøves dels direkte og dels gennem anbringelse af kapital i andre virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-05-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39607123 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hædersdalvej 65, 2650 Hvidovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,8%
▼ 99,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,61
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
37,9%
▼ 11,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-99,5%
▼ 99,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.126 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 1.620 | 347.044 | — | — | 0 |
| Årets resultat | 1.620 | 347.044 | 0 | 0 | 0 |
| Egenkapital | 213.664 | 347.044 | 0 | 0 | 0 |
| Aktiver i alt | 564.264 | 697.644 | 0 | 0 | 0 |
| Omsætningsaktiver | 214.465 | 350.591 | — | — | — |
| Kortfristet gæld | 350.600 | 350.600 | — | — | — |
| Gæld i alt | 350.600 | 350.600 | 0 | 0 | 0 |
| Soliditetsgrad | 37.9% | 49.7% | — | — | — |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Ali Ahmad Chamma Siden 28 May 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Ali Ahmad Chamma Siden 28 May 2018Direktør
Produktionsenheder
1Chamma Holding ApS
P-nr. 1023659871
Hædersdalvej 65, 2650 Hvidovre
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -9 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -153.791 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Chamma Holding ApS (CVR 39607123)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anbringelse, udøves, kapital.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.