CHL ApS
CVR 38 67 42 85 · Vejle · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CHL ApS har CVR-nummer 38674285. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Dæmningen 42A, st., 7100 Vejle. Stiftet: 29. maj 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 22. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 5.642.351 kr., årets resultat 585.274 kr., egenkapital 4.228.171 kr., aktiver i alt 5.074.154 kr. Soliditetsgraden på 83,3 % er højere end hos 94 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 585.274 kr. er højere end hos 84 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CHL ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Dæmningen 42A, st., 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Antal ansatte
-
22
2017 2018
- Telefon
- 91819999
- chl85@outlook.com
- Hjemmeside
- www.narasushi.dk
- Stiftet
- 29 May 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- restaurant samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-05-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38674285 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Dæmningen 42A, st., 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
13,8%
▲ 13,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
5,50
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
83,3%
▼ 2,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
15.983,4%
▲ 15.983,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 5.642.351 | 5.797.171 | 6.425.038 | 6.137.648 | 6.508.899 |
| Resultat før skat | 747.036 | 25.771 | 405.144 | 450.986 | 1.661.902 |
| Årets resultat | 585.274 | 3.639 | 302.184 | 359.052 | 1.298.789 |
| Egenkapital | 4.228.171 | 3.642.897 | 3.700.259 | 3.398.075 | 3.904.023 |
| Aktiver i alt | 5.074.154 | 4.258.506 | 4.768.256 | 4.466.582 | 5.074.352 |
| Omsætningsaktiver | 4.649.730 | 3.759.336 | 4.254.693 | 3.838.359 | 3.921.605 |
| Kortfristet gæld | 845.983 | 615.609 | 1.067.997 | 1.068.507 | 1.117.429 |
| Gæld i alt | 845.983 | 615.609 | 1.067.997 | 1.068.507 | 1.117.429 |
| Soliditetsgrad | 83.3% | 85.5% | 77.6% | 76.1% | 76.9% |
| Ansatte (gns.) | 14 | 15 | 17 | 15 | 13 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hong ApS Siden 9 Jan 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Hongliang Chen Siden 29 May 2017Direktør
Produktionsenheder
1CHL ApS
P-nr. 1022481394
Dæmningen 42A, st., 7100 Vejle
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 23 ansatte
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | 468.050 DKK | 102.960 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 594.705 DKK | 130.834 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.660.056 DKK | 365.200 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 1.430.850 DKK | 314.776 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hong ApS (CVR 44582732)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver restaurant, caféer, servering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.