CHR 2 Holding ApS
CVR 39 91 84 55 · Vrå · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CHR 2 Holding ApS har CVR-nummer 39918455. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Christiansgade 2, 9760 Vrå. Stiftet: 5. oktober 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 28.864 kr., årets resultat 360.981 kr., egenkapital 1.753.885 kr., aktiver i alt 1.771.885 kr. Soliditetsgraden på 99,0 % er højere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 360.981 kr. er højere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CHR 2 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Christiansgade 2, 9760 Vrå
- Kommune
- HJØRRING
- renesoerensen12@gmail.com
- Stiftet
- 5 Oct 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-10-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39918455 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Christiansgade 2, 9760 Vrå
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,6%
▼ 1,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
20,78
▼ 151,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,0%
▼ 0,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
5,3%
▲ 5,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 28.864 | -6.469 | -6.791 | -5.781 | -5.469 |
| Resultat før skat | 360.981 | 342.958 | 464.369 | 304.358 | 670.444 |
| Årets resultat | 360.981 | 342.958 | 464.369 | 304.358 | 670.444 |
| Egenkapital | 1.753.885 | 1.527.904 | 1.306.946 | 960.377 | 770.419 |
| Aktiver i alt | 1.771.885 | 1.534.383 | 1.313.425 | 965.846 | 775.888 |
| Omsætningsaktiver | 374.091 | 1.118.008 | 793.941 | 617.337 | 39.933 |
| Kortfristet gæld | 18.000 | 6.479 | 6.479 | 5.469 | 5.469 |
| Gæld i alt | 18.000 | 6.479 | 6.479 | 5.469 | 5.469 |
| Soliditetsgrad | 99% | 99.6% | 99.5% | 99.4% | 99.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
René Sørensen Siden 5 Oct 2018100% Ejer
Ledelse
1-
René Sørensen Siden 5 Oct 2018Direktør
Produktionsenheder
1CHR 2 Holding ApS
P-nr. 1024016109
Christiansgade 2, 9760 Vrå
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -3.933 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -6.606 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -8.196 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -5.836 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -5.680 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CHR 2 Holding ApS (CVR 39918455)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- XML Denmark ApS København K
- Food & Bio Cluster Denmark F.M.B.A. Aarhus N
- Marmormolen Holding ApS København V
- WIO INVESTMENTS ApS Karlslunde
- Nordenvind Consulting ApS Klovborg
- LENTZ HOLDING AF 3. JANUAR 2006 ApS Rørvig
- V5 Verde Equity ApS København K
- HOLDINGSELSKABET AF 30.09.1998. TAASTRUP ApS Albertslund
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.