CHRAS Family ApS
CVR 41 80 02 59 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CHRAS Family ApS har CVR-nummer 41800259. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Ravnsbjerg Hegn 18, 7400 Herning. Stiftet: 29. oktober 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.751 kr., årets resultat 962.043 kr., egenkapital 11.758.514 kr., aktiver i alt 11.889.534 kr. Soliditetsgraden på 98,9 % er højere end hos 76 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 962.043 kr. er højere end hos 82 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CHRAS Family ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Ravnsbjerg Hegn 18, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- henrik@chras-finans.dk
- Stiftet
- 29 Oct 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besidde kapital- og ejerinteresser i andre selskaber og at udøve investeringsvirksomhed og kapitalanbringelser samt al virksomhed, der er beslægtet hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-10-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41800259 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ravnsbjerg Hegn 18, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
8,2%
▼ 49,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
18,61
▲ 16,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,9%
▲ 16,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-72,6%
▼ 72,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.751 | -9.250 | -7.500 | -6.250 | -6.250 |
| Resultat før skat | 966.405 | 4.503.934 | -63.944 | 3.183.848 | 440.902 |
| Årets resultat | 962.043 | 3.513.085 | -49.864 | 2.483.390 | 343.904 |
| Egenkapital | 11.758.514 | 6.065.515 | 2.687.430 | 2.867.294 | 383.904 |
| Aktiver i alt | 11.889.534 | 7.376.213 | 9.372.255 | 9.946.183 | 20.363.931 |
| Omsætningsaktiver | 1.912.387 | 2.989.100 | 1.106.091 | 7.446.183 | 1.085.360 |
| Kortfristet gæld | 102.775 | 1.287.849 | 669.307 | 7.078.889 | 871.420 |
| Gæld i alt | 102.775 | 1.287.849 | 6.684.825 | 7.078.889 | 19.980.027 |
| Soliditetsgrad | 98.9% | 82.2% | 28.7% | 28.8% | 1.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Christian Hoffmann Siden 30 Oct 202033,33% Ejer
-
Astrid Hoffmann Siden 30 Oct 202033,33% Ejer
-
CHRAS INVEST ApS Siden 29 Oct 202010% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Hoffmann Siden 29 Oct 2020Direktør
Produktionsenheder
1CHRAS Family ApS
P-nr. 1026412877
Ravnsbjerg Hegn 18, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CHRAS INVEST ApS (CVR 30922204)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejerinteresser, kapitalanbringelser, kapital.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.