Chun Buhl ApS
CVR 43 84 91 15 · Herning · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Chun Buhl ApS har CVR-nummer 43849115. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jyllandsgade 4, 3. th, 7400 Herning. Stiftet: 10. februar 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -58.457 kr., årets resultat 374.578 kr., egenkapital 22.011.985 kr., aktiver i alt 22.145.190 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 374.578 kr. er højere end hos 70 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Chun Buhl ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jyllandsgade 4, 3. th, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Stiftet
- 10 Feb 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i selskaber samt foretage investeringsvirksomhed i øvrigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2023-02-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43849115 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 6488485P9COEP04GH863
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jyllandsgade 4, 3. th, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,7%
▼ 97,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
173,58
▼ 945,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▼ 0,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-98,3%
▼ 98,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | 0 | — |
| Bruttoresultat | -58.457 | -35.816 |
| Resultat før skat | 480.227 | 21.533.402 |
| Årets resultat | 374.578 | 21.537.407 |
| Egenkapital | 22.011.985 | 21.637.407 |
| Aktiver i alt | 22.145.190 | 21.688.735 |
| Omsætningsaktiver | 22.145.190 | 21.688.735 |
| Kortfristet gæld | 127.581 | 19.375 |
| Gæld i alt | 127.581 | 19.375 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Emilie Chun Buhl Pedersen Siden 25 Mar 202390% Ejer
-
JØRN BUHL HOLDING ApS Siden 10 Feb 20230% Ejer
Ledelse
1-
Jørn Buhl Pedersen Siden 10 Feb 2023Direktør
Produktionsenheder
1Chun Buhl ApS
P-nr. 1029024916
Jyllandsgade 4, 3. th, 7400 Herning
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: JØRN BUHL HOLDING ApS (CVR 31063787)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.