CIGARKASSEN LL ApS
CVR 29 19 11 74 · Vedbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CIGARKASSEN LL ApS har CVR-nummer 29191174. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Vedbæk Strandvej 494, 2950 Vedbæk. Stiftet: 30. november 2005. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.250 kr., årets resultat 1.896.010 kr., egenkapital 3.350.571 kr., aktiver i alt 13.010.768 kr. Soliditetsgraden på 25,8 % er lavere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.896.010 kr. er højere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CIGARKASSEN LL ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Vedbæk Strandvej 494, 2950 Vedbæk
- Kommune
- RUDERSDAL
- Stiftet
- 30 Nov 2005
- Selskabskapital
- 165.000 DKK
- Formål
- kapitalbesiddelse og investeringer, samt enhver aktivitet, som står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2010-12-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29191174 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vedbæk Strandvej 494, 2950 Vedbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
56,6%
▲ 74,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,71
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
25,8%
▲ 12,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
812,7%
▲ 812,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.250 | -10.999 | -10.500 | -9.750 | -9.381 |
| Resultat før skat | 1.863.511 | -297.200 | 2.687.670 | -254.147 | -367.489 |
| Årets resultat | 1.896.010 | -266.022 | 2.717.451 | -238.347 | -351.653 |
| Egenkapital | 3.350.571 | 1.454.561 | 1.720.583 | -996.868 | -758.521 |
| Aktiver i alt | 13.010.768 | 10.656.042 | 10.756.357 | 7.610.087 | 7.639.240 |
| Omsætningsaktiver | 6.860.104 | 6.516.610 | 6.461.441 | 6.138.207 | 5.985.030 |
| Kortfristet gæld | 9.660.197 | 9.201.481 | 9.035.774 | 8.606.955 | 8.397.761 |
| Gæld i alt | 9.660.197 | 9.201.481 | 9.035.774 | 8.606.955 | 8.397.761 |
| Soliditetsgrad | 25.8% | 13.7% | 16% | -13.1% | -9.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
BENJAMIN CAPITAL ApS Siden 30 Dec 201066,67% Ejer
-
LEHRMANN FAMILY ApS Siden 30 Dec 201025% Ejer
Ledelse
2-
Johnny Laursen Siden 30 Nov 2005Direktør
-
Jan Dal Lehrmann Siden 30 Nov 2005Direktør
Produktionsenheder
1CIGARKASSEN LL ApS
P-nr. 1011863430
Vedbæk Strandvej 494, 2950 Vedbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Laursen Family Holding ApS (CVR 43408828)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalbesiddelse, aktivitet, står.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.