Cigno Group II ApS
CVR 42 41 34 88 · Odense M · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Cigno Group II ApS har CVR-nummer 42413488. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Rødegårdsvej 209A, 5230 Odense M. Stiftet: 25. maj 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. maj 2025 – 30. april 2026): årets resultat 715.523 kr., egenkapital -4.549.759 kr., aktiver i alt 1.277.732 kr. Soliditetsgraden på -356,1 % er lavere end hos 97 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 715.523 kr. er højere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Cigno Group II ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Rødegårdsvej 209A, 5230 Odense M
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 25 May 2021
- Selskabskapital
- 500.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab ved helt eller delvist at eje aktier eller anparter i kapitalselskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-05-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42413488 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Rødegårdsvej 209A, 5230 Odense M
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-356,1%
▲ 284,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
122,2%
▲ 122,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 713.895 | -3.220.964 | -1.741.810 | -2.824.099 | -1.482.633 |
| Årets resultat | 715.523 | -3.219.644 | -1.739.346 | -2.822.163 | -1.484.129 |
| Egenkapital | -4.549.759 | -5.265.282 | -2.045.638 | -306.292 | 2.515.871 |
| Aktiver i alt | 1.277.732 | 821.690 | 3.769.230 | 1.618.235 | 5.524.367 |
| Omsætningsaktiver | 6.564 | 4.936 | 4.456 | 65.378 | 1.013.816 |
| Kortfristet gæld | 5.827.491 | 5.820.054 | — | — | — |
| Gæld i alt | 5.827.491 | 5.820.054 | 5.814.868 | 1.667.000 | 3.008.496 |
| Soliditetsgrad | -356.1% | -640.8% | -54.3% | -18.9% | 45.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
CKE HOLDING ApS Siden 25 May 202150% Ejer
-
Cigno Fælles ApS Siden 20 May 202233,33% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Krag Eriksen Siden 25 May 2021Direktør
Produktionsenheder
1Cigno Group II ApS
P-nr. 1027194660
Rødegårdsvej 209A, 5230 Odense M
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CKE HOLDING ApS (CVR 26533562)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver kapitalselskaber, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.