CIMAC INVEST ApS
CVR 32 56 77 89 · Ålbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CIMAC INVEST ApS har CVR-nummer 32567789. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Centralvej 17, 9982 Ålbæk. Stiftet: 18. november 2009. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 240.724 kr., årets resultat 240.724 kr., egenkapital 519.655 kr., aktiver i alt 549.871 kr. Soliditetsgraden på 94,5 % er højere end hos 59 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 240.724 kr. er højere end hos 65 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CIMAC INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Centralvej 17, 9982 Ålbæk
- Kommune
- FREDERIKSHAVN
- Stiftet
- 18 Nov 2009
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besidde ejerandele i andre selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-07-13
- Momsnr. (EU VIES)
- DK32567789 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,3%
▲ 51,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
16,54
▲ 14,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,5%
▲ 43,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.951,7%
▲ 1.951,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 240.724 | -13.000 | -10.000 | -10.000 | -16.500 |
| Resultat før skat | 240.724 | — | -10.000 | -10.001 | -16.524 |
| Årets resultat | 240.724 | -13.000 | -10.000 | -10.001 | -16.524 |
| Egenkapital | 519.655 | 278.931 | 291.931 | 301.931 | 311.932 |
| Aktiver i alt | 549.871 | 549.871 | 549.871 | 549.871 | 551.575 |
| Omsætningsaktiver | 499.871 | 499.871 | 499.871 | — | — |
| Kortfristet gæld | 30.216 | 270.940 | 257.940 | 247.940 | 239.643 |
| Gæld i alt | 30.216 | 270.940 | 257.940 | 247.940 | 239.643 |
| Soliditetsgrad | 94.5% | 50.7% | 53.1% | 54.9% | 56.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
CIMAC-HOLDING ApS Siden 31 Dec 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Ivan Vinther Andersen Siden 17 Feb 2011Direktør
Produktionsenheder
1CIMAC INVEST ApS
P-nr. 1015658998
Centralvej 17, 9982 Ålbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CIMAC-HOLDING ApS (CVR 21532037)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.