CL+ Engineering ApS
CVR 44 76 61 91 · Stenløse · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CL+ Engineering ApS har CVR-nummer 44766191. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Liljevej 6, 3660 Stenløse. Stiftet: 15. april 2024. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.102.576 kr., årets resultat 254.798 kr., egenkapital 506.358 kr., aktiver i alt 714.792 kr. Soliditetsgraden på 70,8 % er højere end hos 55 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 254.798 kr. er højere end hos 73 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 31 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CL+ Engineering ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Liljevej 6, 3660 Stenløse
- Kommune
- EGEDAL
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 31176000
- hello@clplus.dk
- Stiftet
- 15 Apr 2024
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- yde konsulentydelser indenfor projektstyring og teknisk rådgivning og enhver beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-04-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44766191 ✓ Valideret
- LEI (GLEIF)
- 984500D9CC588B9AT509
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Liljevej 6, 3660 Stenløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
50,3%
▼ 160,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,35
▲ 1,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
70,8%
▲ 34,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-0,7%
▼ 0,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Omsætning | — | — |
| Bruttoresultat | 1.102.576 | 840.272 |
| Resultat før skat | 328.388 | 329.035 |
| Årets resultat | 254.798 | 256.647 |
| Egenkapital | 506.358 | 121.569 |
| Aktiver i alt | 714.792 | 334.204 |
| Omsætningsaktiver | 654.792 | 334.204 |
| Kortfristet gæld | 195.234 | 212.635 |
| Gæld i alt | 195.234 | 212.635 |
| Soliditetsgrad | 70.8% | 36.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Christian Juel Larsen Siden 15 Apr 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Christian Juel Larsen Siden 15 Apr 2024Direktør
Produktionsenheder
1CL+ Engineering ApS
P-nr. 1030272079
Liljevej 6, 3660 Stenløse
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 329.035 DKK | 72.380 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CL+ Engineering ApS (CVR 44766191)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver projektstyring, konsulentydelser, yde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.