C&L TP HOLDING ApS
CVR 34 05 27 43 · Randers NØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
C&L TP HOLDING ApS har CVR-nummer 34052743. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Østre Boulevard 26, 8930 Randers NØ. Stiftet: 11. november 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -7.656 kr., årets resultat 289.034 kr., egenkapital 6.069.494 kr., aktiver i alt 6.107.068 kr. Soliditetsgraden på 99,4 % er højere end hos 81 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 289.034 kr. er højere end hos 67 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som C&L TP HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Østre Boulevard 26, 8930 Randers NØ
- Kommune
- RANDERS
- Telefon
- 87110100
- turntech@turntech.dk
- Stiftet
- 11 Nov 2011
- Selskabskapital
- 200.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter i andre selskaber samt i øvrigt at foretage investeringer efter direktionens nærmere skøn
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af to direktører i forening
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-07-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK34052743 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Østre Boulevard 26, 8930 Randers NØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,8%
▼ 0,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,52
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,4%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
15,3%
▲ 15,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.656 | -5.480 | -5.219 | -15.219 | -4.720 |
| Resultat før skat | 287.340 | 249.483 | 233.864 | 1.029.365 | 767.163 |
| Årets resultat | 289.034 | 250.693 | 235.030 | 1.032.797 | 768.201 |
| Egenkapital | 6.069.494 | 4.557.305 | 4.306.612 | 4.571.582 | 3.638.785 |
| Aktiver i alt | 6.107.068 | 4.587.222 | 4.331.050 | 4.590.800 | 3.989.871 |
| Omsætningsaktiver | 19.458 | 17.757 | 16.548 | 15.381 | — |
| Kortfristet gæld | 37.574 | 29.917 | 24.438 | 19.219 | — |
| Gæld i alt | 37.574 | 29.917 | 24.438 | 19.219 | 3.989.871 |
| Soliditetsgrad | 99.4% | 99.3% | 99.4% | 99.6% | 91.2% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
SMA HOLDING ApS Siden 8 Jul 202550% Ejer
-
C&L TP HOLDING ApS Siden 24 Sep 202615% Ejer
-
SN INDUSTRI HOLDING ApS Siden 8 Jul 202525% Ejer
-
Lars AK Holding ApS Siden 8 Jul 20255% Ejer
Ledelse
2-
Søren Mark Andersen Siden 30 Sep 2019Direktør
-
Søren Rytter Siden 8 Jul 2025Direktør
Produktionsenheder
1C&L TP HOLDING ApS
P-nr. 1017265489
Østre Boulevard 26, 8930 Randers NØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: SMA HOLDING ApS (CVR 26268613)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver direktionens, skøn, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.