CL2F ApS
CVR 43 39 84 58 · Odense C · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
CL2F ApS har CVR-nummer 43398458. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Prinsesse Maries Allé 24, 5000 Odense C. Stiftet: 8. juli 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 0 kr., årets resultat 0 kr., egenkapital 27.476 kr., aktiver i alt 47.476 kr. Soliditetsgraden på 57,9 % er lavere end hos 71 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 0 kr. er lavere end hos 62 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som CL2F ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Prinsesse Maries Allé 24, 5000 Odense C
- Kommune
- ODENSE
- Telefon
- 42920399
- Stiftet
- 8 Jul 2022
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-10-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43398458 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Prinsesse Maries Allé 24, 5000 Odense C
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,0%
▼ 0,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,37
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
57,9%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-100,0%
▼ 100,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 0 | -5 | -22.586 |
| Resultat før skat | 0 | 62 | -22.586 |
| Årets resultat | 0 | 62 | -22.586 |
| Egenkapital | 27.476 | 27.476 | 27.414 |
| Aktiver i alt | 47.476 | 47.476 | 47.414 |
| Omsætningsaktiver | 27.476 | 27.476 | 27.414 |
| Kortfristet gæld | 20.000 | 20.000 | 20.000 |
| Gæld i alt | 20.000 | 20.000 | 20.000 |
| Soliditetsgrad | 57.9% | 57.9% | 57.8% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
Christian Ejlskov Hansen Siden 6 Oct 202325% Ejer
-
Line Murrekilde Siden 6 Oct 202325% Ejer
-
Frida Ejlskov Murrekilde Siden 6 Oct 202325% Ejer
-
Frej Ejlskov Murrekilde Siden 6 Oct 202325% Ejer
Ledelse
1-
Christian Ejlskov Hansen Siden 8 Jul 2022Direktør
Produktionsenheder
1CL2F ApS
P-nr. 1028424112
Prinsesse Maries Allé 24, 5000 Odense C
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 62 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CL2F ApS (CVR 43398458)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.