Claus Steen Nielsen Holding ApS
CVR 41 35 60 14 · Tommerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Claus Steen Nielsen Holding ApS har CVR-nummer 41356014. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Bregnemosevej 6, 5690 Tommerup. Stiftet: 13. maj 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -18.705 kr., årets resultat -74.968 kr., egenkapital 968.252 kr., aktiver i alt 2.000.838 kr. Soliditetsgraden på 48,4 % er lavere end hos 75 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -74.968 kr. er lavere end hos 86 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Claus Steen Nielsen Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Bregnemosevej 6, 5690 Tommerup
- Kommune
- ASSENS
- Stiftet
- 13 May 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i datterselskaber og andre associerede selskaber
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41356014 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Bregnemosevej 6, 5690 Tommerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-7,7%
▼ 118,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,00
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
48,4%
▼ 3,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-106,5%
▼ 106,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -18.705 | -17.849 | -30.905 | -14.280 | -30.031 |
| Resultat før skat | -74.968 | 1.153.108 | -60.940 | -29.887 | -43.891 |
| Årets resultat | -74.968 | 1.153.108 | -60.940 | -29.887 | -43.891 |
| Egenkapital | 968.252 | 1.043.220 | -109.888 | -48.948 | -19.061 |
| Aktiver i alt | 2.000.838 | 2.007.542 | 377.115 | 382.009 | 375.297 |
| Omsætningsaktiver | 837 | 7.542 | 2.115 | 7.009 | 297 |
| Kortfristet gæld | 1.032.586 | 964.322 | 487.003 | 430.957 | 394.358 |
| Gæld i alt | 1.032.586 | 964.322 | 487.003 | 430.957 | 394.358 |
| Soliditetsgrad | 48.4% | 52% | -29.1% | -12.8% | -5.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Claus Nielsen Siden 13 May 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Claus Nielsen Siden 13 May 2020Direktør
Produktionsenheder
1Claus Steen Nielsen Holding ApS
P-nr. 1025823164
Bregnemosevej 6, 5690 Tommerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -71.892 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -41.440 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -29.887 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -43.891 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -14.500 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Claus Steen Nielsen Holding ApS (CVR 41356014)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver associerede, datterselskaber.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.